Fala akustyczna (AWT) na cellulit

Terapia falą akustyczną, stosowana dotychczas do rozbijania kamieni nerkowych oraz wspomagającą w leczeniu zakwasów u sportowców nieoczekiwanie znalazła bardzo wysoko oceniane zastosowanie w usuwaniu cellulitu. Jej działanie na tę dysfunkcję skóry zostało odkryte przypadkowo. Do stosowania tej techniki walki z pomarańczową skórką przyznaje się, między innymi, Madonna. Ma ona w swojej rezydencji specjalny sprzęt dostosowany do domowego użytku.

Metoda zwana jako AWT (Acoustic Wave Therapy), opracowana przez szwajcarską firmę Storz Medical, znaną od 1987 roku jako twórca fal uderzeniowych, wykorzystuje fale akustyczne, które tymczasowo zwiększają przepuszczalność błon komórkowych, co wpływa na rozpuszczenie złogów tłuszczu i aktywizację wymiany międzykomórkowej. W konsekwencji tej metody włókna skóry mają lepsze napięcie. AWT to bowiem doskonale działający na skórę drenaż, który przynosi najlepsze rezultaty w przypadku leczenia cellulitu wodnego. Pod wpływem urządzenia w miejscach występowania cellulitu zmienia się również obwód ciała. Tłuszcz najzwyczajniej odchodzi w zapomnienie.

AWT działa mechanicznie, oddziałując na tkankę łączną w miejscach, gdzie występuje cellulit. Poprzez wprowadzanie ją w delikatną wibrację, tkanka rozciąga się, zwiększając swą elastyczność. Dodatkowo poprawia się unaczynienie. W ten sposób skóra zdecydowanie poprawia swój wygląd.

Skuteczność leczenia cellulitu metodą AWT została zbadana, a efekty zyskały naukowe podstawy.  Testy wielu kobiet potwierdziły, że fale akustyczne poprawiają podskórny metabolizm, wzmacniają strukturę tkanek oraz likwidują niedoskonałości.

Zabiegowi może poddać się osoba w każdym wieku. Terapia może być zastosowana na skórę na pośladkach, na górnej części ud, brzuchu. Przeciwwskazania są typowe dla innych zabiegów kosmetycznych: ciąża, karmienie piersią, posiadanie rozrusznika serca lub defibrylatora, choroby układu krążenia, choroby żylne, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca.

Do uzyskania dobrych efektów zaleca się wykonanie od 6-10 zabiegów, jeden – dwa razy w tygodniu (najlepiej co 3-4 dni). Zabieg AWT trwa średnio 60 minut.

AWT może leczyć również zwiotczenie tkanki łącznej spowodowane starzeniem się skóry.

Na jakie efekty można liczyć? Badania wykazały, że po trzech miesiącach kuracji elastyczność skóry zwiększyła się o 105%. 72% osób, które poddały się kuracji zauważyło zmniejszenie obwodu ud. Uzyskano w ten sposób średni efekt w zakresie od 2,5 cm do 7cm. 84% pacjentek zauważyło jędrniejsze uda, u 95% powierzchnia skóry stała się zdecydowanie gładsza.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *