Elancyl – czy pomoże Ci wygrać walkę z cellulitem?

Elancyl to paryska marka kosmetyczna dostępna również w Polsce. Ma już 40 lat! Proponuje produkty głównie wyszczuplające i o działaniu antycellulitowym. W kategorii kosmetyków walczących z pomarańczową skórką czołowe miejsce zajmują dermokosmetyki walczące z :

  • cellulitem rozległym – który obejmuje większy obszar ciała: ramiona, biodra, pośladki oraz uda.
  • cellulitem umiejscowionym – znajdującym się w charakterystycznych dla tego typu niedoskonałości obszarach: na brzuchu i talii
  • cellulitem wodnym – charakteryzujący się ociężałością, dyskomfortem oraz bolesnością podczas uszczypnięć.

Niektóre osoby mogą nie wiedzieć, z jakiego typu niedoskonałościami mają do czynienia u siebie. By odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy uzupełnić ankietę na stronie producenta. Kilka prostych pytań wystarczy, by poznać całą prawdę, a później, by wybrać kosmetyki, które zostały stworzone z myślą o likwidacji jednego z wyżej wymienionych typów cellulitu.

Do walki z cellulitem rozległym Elancyl przygotował preparat znany pod nazwą: Offensive Cellulite 14 dni Potrójne działanie. Jest to kosmetyk, który po pierwsze: wygładza nierówności na skórze, po drugie: rzeźbi ciało, po trzecie: zapobiega nawrotom cellulitu. Zawarte w nim substancje znane pod nazwą: Xanthoxyline, Kofeina, Florydzyna działają prosto w komórki tłuszczowe, zmniejszając ich wielkość, uwalniając z nich negatywnie działające substancje oraz zapobiegając ponownemu gromadzeniu się w nich tłuszczu. Zawarty w kosmetyku bluszcz zwiększa ilość elastyny, wzmacnia kolagen, dzięki temu skóra staje się dogłębnie ujędrniona, a jej struktura wzmocniona. Z kolei substancja znana pod nazwą – Xanthoxyline nie dopuszcza do powstania kolejnych rozległych komórek tłuszczowych. Jastrzębiec kosmaczek to z kolei substancja, która stymuluje krążenie, skutecznie pobudzając proces usuwania spod skóry nadmiaru wody oraz toksyn. O działanie antyzapalne Offensive Cellulite dbają zawarte w preparacie liście bluszczu.

Przez cały miesiąc po zaprzestaniu stosowania kosmetyku utrzymuje się efekt wyszczuplenia, nie dopuszczając jednocześnie do ponownego powstania cellulitu. Producent zaleca stosować preparat rano, kiedy jego działanie jest najbardziej intensywne. Dlaczego? Ponieważ właśnie rankiem uwalnianie tłuszczu (lipoliza) jest najbardziej intensywna. Do stymulacji tego procesu dodatkowo służy kofeina, która została zastosowana w preparacie.

Jak stosuje się preparat?
Każdego ranka należy nacisnąć pompkę dwa razy. Płyn, który się pojawi jest wystarczający do aplikacji na jedną część ciała. Jego konsystencja jest na tyle wygodna, że się nie klei i nie wymaga odczekania kilku chwil do ubrania. Ubrać się można od razu po wmasowaniu preparatu.

Do walki z cellulitem umiejscowionym na brzuchu i talii powstał Cellu/Reverse płaski brzuch. Jest to preparat, który przede wszystkim ujędrnia oraz wygładza nierówności i jednocześnie zmniejsza skórkę pomarańczową.

Kosmetyk powstał specjalnie z myślą o skórze brzucha, która jest inna niż skóra pokrywająca pozostałe partie ciała. Wymaga szczególnego działania przede wszystkim ze względu na to, że trzeba zadbać o co najmniej kilka jej aspektów: jędrność, ochronę przed nadmiernym gromadzeniem się w niej tłuszczu oraz toksyn.

Cellu/Reverse płaski brzuch to kosmetyk, który powstał tak, że posiada w swoim składzie substancje ujędrniające, wygładzające powierzchnię skóry, przeciwdziałające magazynowaniu się wody. Dzięki takiemu kompleksowemu działaniu talia odzyskuje swoje wymiary, staje się szczupła oraz piękna.

Według producenta, wystarczy jedna aplikacja dziennie, by substancje czynne działały na powierzchnię skóry przez 24 godziny. Dodatkową zaletą jest żelowo-kremowa konsystencja, która oprócz tego, że nawilża, pozwala zrobić masaż, ujędrnić i doprowadzić do tego, że skóra staje się gładka i jednolita.

Xanthoxyline to substancja czynna, która wpływa na skórę poprzez zaprogramowanie specjalnych białek, które wykazują wysoką skuteczność wyszczuplającą i zwalczającą cellulit. Ich zastosowanie w preparacie znacząco zwiększa jego skuteczność działania. Florydzyna to z kolei substancja, której działanie wspiera usuwanie tłuszczu z komórek tłuszczowych. Blokuje ona bowiem wnikanie glukozy do wnętrza komórek. Zapobiega napełnianiu się tłuszczem komórek tłuszczowych.  Zastosowany w preparacie wyciąg z alg brunatnych pozostawia na skórze mikrosiateczkę, która daje natychmiastowy efekt napinający powierzchnię skóry.

Kosmetyk należy stosować raz dziennie, nakładając jedną dawkę, czyli tyle kosmetyku, ile pojawi się po naciśnięciu na pompkę dwa razy. Preparat należy nałożyć na skórę brzucha ruchami okrężnymi, by stymulować mikrokrążenie podskórne. Zanim nałoży się preparat, producent zaleca dodatkowo wykonać dwuminutowy masaż. Należy to zrobić dwoma dłońmi, dość energicznymi ruchami.

Na cellulit wodny poleca się zestaw do masażu wyszczuplającego. W skład zestawu wchodzi żel oraz szczotka pod prysznic. Po zastosowaniu kosmetyku skóra jest wyraźnie gładsza i bardziej sprężysta. Kosmetyk gwarantuje efekt wyszczuplający, tonizujący i ujędrniający. Masaż wykonany przy udziale specjalnej szczotki poprawia mikrokrążenie, zmniejsza nierówności na skórze, sprzyja usuwaniu toksyn oraz nadmiaru wody. Z kolei dołączony do zestawu żel pozwala wygładzić i nawilżyć powierzchnię skóry.

Zestaw kosmetyków na cellulit wodny to recepta oparta na kofeinie – która skutecznie stymuluje uwalnianie białka, florydzyny – która hamuje lipogenezę, dzięki czemu unika się wnikania glukozy do komórek tłuszczowych i magazynowania jej pod postacią tłuszczu, HMC – to składnik, który nadaje skórze elastyczności i jędrności.

Kosmetyk powinien być stosowany raz dziennie pod prysznicem przynajmniej przez cztery tygodnie. Po wyjściu spod prysznica producent zaleca kontynuowanie masażu już na suchej skórze. Tylko połączenie masażu z czynnymi substancjami pochodzącymi z preparatu może przynieść zadowalające efekty.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *