Domowe sposoby na zmarszczki – znasz je wszystkie?

Pierwsze zmarszczki zazwyczaj witane są z zaskoczeniem, czasami także ze stresem, strachem. Młodość, coś, co wydawało nam się dane na stałe, nagle umyka. Pytamy siebie – to już? A ja jeszcze chciałam tyle rzeczy zrobić. Gdy zauważamy pierwszą zmarszczkę, mamy poczucie, że coś się kończy.
Warto jednak spojrzeć na pozytywne strony tego, co się dzieje. Dobrze również powalczyć o swój wygląd, niekoniecznie najdroższymi metodami, ale sięgając po wypróbowane domowe sposoby na zmarszczki.

Pij wodę

wrinklesWoda to życie. Jest ona niezmiernie ważna każdego dnia, w każdym momencie. Decyduje o tym, jak funkcjonujemy oraz jak z codziennymi wyzwaniami radzi sobie nasze ciało. Niestety równowaga może zostać szybko zachwiana. To prowadzi do odwodnienia i tym samym do pogorszenia wyglądu skóry, która staje się szara, mniej jędrna, zmęczona a jednocześnie bardziej narażona na wystąpienie zmarszczek.
Dlatego pij wodę każdego dnia, najlepiej małymi łyczkami.

Jedz owoce i warzywa, zadbaj o kwasy omega-3 i 6

Jeśli chcesz wyglądać dobrze, zadbaj o swoje menu. To naprawdę ważne, bo decyduje o tym, jak wyglądamy, jak się czujemy.
Dieta spowalniająca starzenie się skóry powinna być bogata w warzywa, owoce, jak również zdrowe tłuszcze – omega 3 i omega 6. Unikaj chemii w pożywieniu. Tak czai się wszędzie, jednak skutecznie zabiera miejsce w Twoim menu, które powinno być zarezerwowane na cenne składniki odżywcze. Tymczasem każdego dnia potrzebujesz wielu witamin, mikroelementów i minerałów, by Twoje ciało mogło radzić sobie z wyzwaniami przed nimi stojącymi.

Nawilżaj skórę i powietrze

Podstawą profilaktyki jest stosowanie kremów nawilżających, które zadbają o to, by nasza skóra posiadała odpowiednie ilości wody. Jednak to nie wszystko, warto również zadbać o to, by powietrze w domu, mieszkaniu, biurze także było nawilżone – szczególnie zimą, w okresie grzewczym, kiedy zazwyczaj jest ono suche i drażniące.

Codzienny masaż i maseczka

Jeśli chcesz zadbać o zdrowy, piękny wygląd, dbaj o siebie, rozpieszczaj siebie, swoje ciało. Każdego dnia poświęć kilka chwil na jogę twarzy. Możesz również wykonywać specjalny masaż przy użyciu oleju kokosowego. W temperaturze pokojowej olej ma konsystencję stałą, jednak wystarczy go podgrzać, by miał formę łatwiejszą w aplikacji.

Inny sposób? Codzienny masaż skóry przy pomocy plasterku ananasa. Nie zmywaj jednak soku po zakończeniu masażu, pozostaw go na 10-15 minut.  Następnie zmyj twarz letnią wodą i pozostaw do naturalnego wyschnięcia.

Warto również nakładać jogurt naturalny. Każdego dnia po demakijażu nakładamy jogurt, czekamy aż zastygnie, resztki usuwamy bardzo delikatnie wacikiem i okrężnymi ruchami.

Świetnie działa również sok z cytryny wymieszany z oliwą z oliwek – wykazuje działanie złuszczające, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Skutecznie spłyca istniejące zmarszczki oraz przeciwdziała powstawaniu kolejnych.

Unikaj długiego przebywania na słońcu

Choć słońce sprawia, że nasza skóra zmienia kolor, a my wyglądamy na bardziej wypoczętych, to opalenizna nie jest zdrowa. Jest reakcję obronną. Dlatego unikajmy przebywania na słońcu w momencie największego promieniowania. I przez cały rok koniecznie używajmy kosmetyków z filtrami UV. Dlaczego? Obejrzyjcie poniższy plik video.

Znajdź dobry sposób na redukcję stresu

Jeśli żyjemy w ciągłym stresie i napięciu, stan ten odbija się na wyglądzie naszej skóry. Pod wpływem stresu i przemęczenia do krwi wydziela się sporo ilości hormonu – kortyzolu, który stymuluje proces starzenia się skóry.
Dlatego tak ważne nie tylko dla zdrowia, ale również dla wyglądu jest to, aby znaleźć skuteczny sposób na codzienny relaks i regenerację. Trzeba nauczyć się odpoczywać, bo dzisiaj w świecie, który gna na oślep do przodu, jest to trudne wyzwanie.

Nie śpij na twarzy

Śpiąc na brzuchu, niestety sprawiasz, że skóra jest przygniatana, co niekorzystnie wpływa na jej kondycję i przyspiesza powstawanie zmarszczek.
Nie jest to łatwe, ale spróbuj spać na plecach.

Ja już dzisiaj wprowadzam większość tych rad w życie. Przynajmniej większość z nich. Mam nadzieję, że dam radę. Trzymajcie kciuki!

A Wy znajdzie naturalne, domowe sposoby na zmarszczki?

8 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *