Domowe sposoby na łupież i suche włosy

Łupież to częste zaburzenie skóry głowy, które dotyka osób niezależnie od wieku. Niesie ze sobą wiele przykrych konsekwencji – zmniejsza pewność siebie, ogranicza  w kontaktach społecznych i znacznie obniża poczucie atrakcyjności. Dlatego osoby, które dotyka ta zmiana skóry głowy czują się bardzo zmotywowane do tego, by zawalczyć o powrót równowagi i poprawę wyglądu oraz samopoczucia. Często wybierają domowe sposoby na łupież – bezpieczne, tanie i ogólnodostępne.

Czym tak naprawdę jest łupież?

Na zdrowej, dobrze funkcjonującej skórze głowy dochodzi do systematycznego złuszczania naskórka. Proces jednak ten jest powolny i niezauważalny. Gdy skóra zaczyna się szybko, nienaturalnie łuszczyć, mówimy o łupieżu.

Powodów pojawienia się problemu jest wiele: suchość skóry, kłopoty ze wzrostem bakterii i grzybów na skórze, stany zapalne. Konsekwencją tego jest swędzenie oraz pojawianie się suchych łuszczących płatów. Często pojawiają się również obszary zaczerwienione i podrażnione.

Łupież bardziej dotkliwy zimą

Nasilenie zmian na skórze często obserwowane jest w określonych porach roku. Najczęściej skóra dużo gorzej reaguje zimą niż wiosną czy latem, kiedy rzadziej narzekamy na łupież.

Cytryna i jogurt

SONY DSC

Dobrze działa na łupież mieszanina cytryny i jogurtu. Możesz dodać do maski również miód czy olej migdałowy, które zapobiegną wysuszeniu włosów.
Mieszaninę wcieramy w skórę i trzymamy na niej 20 minut. Maskę można stosować nawet 2-3 razy w tygodniu. Oprócz tego, że pozwoli pozbyć się łupieżu, sprawi, że włosy będą błyszczące i dobrze odżywione.

Ocet jabłkowy

SONY DSC

Od dawna do leczenia łupieżu wykorzystuje się również ocet jabłkowy, który działa w doskonały sposób za sprawą swojej kwasowości. Kwaśne środowisko nie sprzyja drożdżom, które nadmiernie się rozrastają na skórze i sprzyjają powstawaniu łupieżu.
Ocet jabłkowy stosujemy na mokre włosy, masujemy a następnie po 15 minutach spłukujemy.

Aloes

Łupież świetnie się poddaje leczeniu aloesem, który usuwa zmiany na skórze oraz zapobiega swędzeniu odczuwanemu na jej powierzchni. Wykazuje działanie antyseptyczne, ma również korzystny wpływ na poziom nawilżenia skóry. Dzięki temu, że skórze dostarczana jest woda, jest ona chroniona przed suchością i infekcjami.
Sok z aloesu należy zastosować bezpośrednio na skórę głowy i pozostawić na niej przez minimum godzinę. Następnie zaleca się przemyć skórę chłodną wodą.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to dobry domowy sposób na łupież. Wystarczy rozprowadzić proszek w wodzie i nałożyć na włosy. Nie trzeba zmywać mikstury. Należy ją nakładać 2-3 razy w tygodniu, dbając o to, by na bieżąco walczyć z infekcjami.

Olej kokosowy i olej z oliwek

Przed nałożeniem włosów rozgrzej olej w dłoni, wykonaj masaż. Owiń włosy ręcznikiem i pozostaw na 30 minut. Następnie umyj włosy dobrym szamponem przeciwłupieżowym. To świetnie odżywia włosy i nadaje im blasku.

Olejek z drzewa herbacianego na łupież

Łupież świetnie usuwa również olejek z drzewa herbacianego, który wykazuje działanie antyseptyczne. Wystarczy dodać olejek z drzewa herbacianego do szamponu i umyć włosy. W ten sposób można złagodzić swędzenie oraz zmniejszyć łuszczenie skóry głowy.

Domowe sposoby mogą być mało wygodne, a na ich efekty często musimy czekać, dlatego osobom, które chcą pozbyć się łupieżu szybko i na stałe polecany jest szampon Dandrene o skoncentrowanej mocy składników.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *