Dlaczego mężczyźni łysieją i jak sobie z tym radzić?

Łysienie u mężczyzn to nie koniec świata. Jeden czy drugi pan może ogolić się na łyso i nadal będzie przystojny. Co nie znaczy, że nie należy walczyć o swój wygląd, bo warto to robić. Odpowiednio szybko rozpoczęte działania mogą odwrócić negatywny trend utraty włosów, a bardzo często dodatkowo odbudować fryzurę. W konsekwencji po łysieniu nie ma śladu. Możemy wyglądać tak samo dobrze, zanim nadmierna utrata włosów się rozpoczęła, a nawet lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Tylko o czym warto w tym kontekście pamiętać?

Jak łysieją mężczyźni?

Najczęstszym typem łysienia u mężczyzn jest łysienie typu męskiego, nazywane również łysieniem androgenowym.

Obecnie łysienie rozpoczyna się dużo wcześniej niż pokolenie temu. Bywa, że już dwudziestolatkowie nadmiernie tracą włosy, a po trzydziestce mężczyzna jest niemal całkowicie łysy. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że główny problem to genetyka, a także nadmierna aktywność męskich hormonów płciowych – androgenów. Właśnie one sprawiają, że cykl wzrostu włosów zostaje skrócony. Włosy wyrastają coraz cieńsze i delikatniejsze, aż całkowicie zanikają. Mieszki włosowe kurczą się, w konsekwencji nie są w stanie wydawać włosów.

Według amerykańskiej instytucji National Library of Medicine, aż 50% mężczyzn po 50 dotknięta jest w pewnym stopniu łysieniem.

łysienie u mężczyzn

Wzorzec łysienia u mężczyzn

Mężczyźni na początku tracą włosy w okolicy skroni, tworzą się tak zwane zakola. Następnie do nadmiernego wypadania włosów dochodzi w okolicy czubka głowy.

Kolejnym etapem jest utrata włosów w takim schemacie, że na głowie pozostaje tylko niewielki pasek z włosami – w formie charakterystycznej podkowy, litery U. Głowa w większości pozostaje łysa.

Przedstawiony wzorzec łysienia jest charakterystyczny dla utraty włosów typu męskiego. Panowie mogą jednak obserwować u siebie łysienie, które ma inne przyczyny, na przykład – choroby skóry głowy, grzybicę, łojotokowe zapalenie skóry głowy.

Warto zwrócić uwagę, czy łysieniu nie towarzyszy wysypka, łuszczenie się skóry, jej ból lub pieczenie. Inne objawy wymagające uwagi to: kruchość włosów, czy nietypowy wzorzec wypadania włosów. Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów i nie zawsze u mężczyzn występuje androgenowe łysienie.

Kto jest szczególnie narażony na łysienie?

  • Ryzyko nadmiernego wypadania włosów u mężczyzn wzrasta wraz z wiekiem,
  • Bardziej narażeni na łysienie są mężczyźni, w których występował problem nadmiernego wypadania włosów. Tendencję do szybkiej utraty włosów dziedziczy się przede wszystkim po krewnych od mamy strony.

Jak sobie radzić z łysieniem?

O ile łysieniu nie towarzyszą inne objawy, można sobie odpuścić jakiekolwiek leczenie. Innymi słowy z łysieniem nic nie robić. I po prostu obserwować, jak włosy wypadają, a nasz wygląd się zmienia.

Można też zawalczyć o fryzurę, dbając o to, by zatrzymać nadmierne wypadanie włosów oraz tak wpłynąć na mieszki włosowe, by fryzura zagęściła się. Obok farmaceutyków dostępnych w aptekach, dających nierzadko długą listę skutków ubocznych znajdują się preparaty o naprawdę wysokiej skuteczności, jednak bezpiecznym i naturalnym składzie.

Opinie te drugie środki mają doskonałe, bo łączą niezawodność z komfortem stosowania. Można w tej kategorii znaleźć świetne szampony, odżywki, ale przede wszystkim tabletki, które wnikają bezpośrednio do organizmu i harmonizują jego działanie. Uzupełniają niedobory i wzmacniają włosy na całej długości.

Wśród kapsułek na łysienie bardzo dobre opinie ma Folisin, które zawierają prawdziwą bombę składników odżywczych. Wśród najważniejszych substancji aktywnych wymienia się – EVNolMax™, PhosphaMax, AnaGain™ Nu, Selenium SeLECT®, BioPerine®, palma sabałowa, pestki dyni, papryka roczna, witamina A, witamina E, biotyna, cynk, miedź.

Dzięki tym składnikom wspierany jest naturalny wzrost włosów, wzrasta szansa na zachowanie naturalnej pigmentacji fryzury, włosy mają lepsze warunki do wzrostu i rzadziej wypadają.

Dlatego warto. Jeśli zależy nam na zachowaniu fryzury – dobra wiadomość jest taka, że to możliwe. Nawet gdy łysienie już mocno jest zaawansowane, nadal można sporo zrobić. Podstawa to wybrać od razu dobry środek, taki, jak Folisin i nie marnować czasu na testowanie nieskutecznych rozwiązań.

Więcej o produkcie na łysienie – Folisin przeczytasz tutaj.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *