Dlaczego kobietom wypadają włosy?

Kobiece włosy to coś więcej niż fryzura. To pewność siebie, poczucie piękna, przekonanie o swojej atrakcyjności. Dlatego gdy kobieta zaczyna tracić nadmierną ilość włosów, zaczyna się dramat. Pojawia się zniechęcenie, zwątpienie, często wstyd. Dobrze, gdy obok tych przykrych emocji rodzi się także potrzeba szybkiego rozwiązania problemu. I to ona stanie się najważniejsza. Kłopot bowiem można skutecznie rozwiązać, jeśli pozna się przyczyny nieprawidłowości.

Wiele przyczyn

Włosy wypadają naprawdę z wielu powodów. Za fizjologiczną uważa się utratę od 50 do 100 włosów na dzień. Każda ilość ponadto powinna wzbudzić nasz niepokój. A przede wszystkim powinna zmotywować do poszukiwania przyczyn problemów.

Warto zaznaczyć, że problem z nadmiernym wypadaniem włosów jest bardzo powszechny. Narzeka na niego sezonowo lub od dłuższego czasu nawet 70% kobiet.

Po pierwsze uboga dieta

Żyjemy w szalonym tempie. Masa stresów, równie wiele obowiązków. Z tego powodu na co dzień niezmiernie trudno dbać o bogatą, zrównoważoną dietę. Mamy wielką pokusę, by jeść przetworzone jedzenie, w naszym menu wzrasta ilość cukru, słodyczy, białego pieczywa, makaronu, czy ryżu. Ciągle jemy niewystarczająco ilość warzyw, co sprawia, że nasza dieta jest uboga w błonnik i ważne składniki odżywcze. Brakuje też wody, dochodzi do odwodnienia.

Mimo dostarczania naprawdę wielu kalorii, bywamy niedożywieni. To wszystko mocno odbija się na wyglądzie naszych włosów. Gdy brakuje nam witamin z grupy B, żelaza, selenu, cynku, bardzo cierpi na tym stan naszych włosów.

dlaczego kobietom wypadają włosy

Dlatego tak istotna jest poprawa codziennej diety oraz zwrócenie uwagi na mądrą suplementację, która pozwoli wspomóc nasze codzienne starania. Dobrze skomponowane kapsułki wzmacniające włosy od środka to dzisiaj konieczność. Dlatego wybierz mądrze, sięgnij po kapsułki Locerin zawierające aż 16 składników aktywnych.

Stres

Największy problem naszych czasów i temat, który dotyczy właściwie każdego? To oczywiście stres. Ma on bardzo destrukcyjny wpływ na wygląd włosów, skóry i całego ciała, przyspiesza starzenie. To pod wpływem stresu można pozbyć się naprawdę wielu włosów.

Palenie papierosów

Kolejnym grzechem, który trudno wybaczyć to palenie papierosów sprawiające, że włosy stają się niedotlenione, kruche, łamliwe, szybko wypadają.

Zmiany hormonalne

Nadmierne wypadanie włosów ma często związek ze zmianami hormonalnymi. U kobiet występuje one w wielu okresach życia, na przykład w trakcie ciąży, podczas karmienia piersią, a także w okresie menopauzy.

A może choroba?

Jeśli nadmiernie wypadają Ci włosy, sprawdź, czy nie cierpisz na niedoczynność albo nadczynność tarczycy, problemem może być też zespół policystycznych jajników. Nadmierne wypadanie włosów może być podyktowane problemami genetycznymi. Predyspozycje w tym zakresie mogą mocno nadwyrężyć wygląd kobiety.

Nieodpowiednia pielęgnacja

Lista błędów jest naprawdę duża. Włosom nie służą zabiegi stylistyczne, przede wszystkim koloryzacja, prostowanie, używanie ciepłego podmuchu powietrza do stylizacji, a także wiązanie i upinanie.

W każdej z powyższych sytuacji pomocne są kapsułki Locerin, które zostały stworzone na miarę potrzeb współczesnej kobiety! Poczuj moc wymienionych składników – AnaGain™ Nu, skrzyp polny, lucerna siewna, pokrzywa, bambus zwyczajny, biotyna, cynk, miedź, magnez, mangan, niacyna, witamina C, MSM, pieprz cayenne, BioPerine® czy Selenium Select®! Zatrzymaj wypadanie włosów i spraw, że fryzura się odbuduje, a Ty zyskasz atrakcyjny wygląd! Sięgnij po Locerin – preparat polecany przez kobiety borykające się z łysieniem.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *