Dieta Dukana na cellulit

Istnieje wiele recept na cellulit. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Wiele opinii na temat leczenia pomarańczowej skórki uzależnionych jest od środowiska, w których powstają. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że odpowiednia dieta pomaga w problemie likwidowania zgrubień na skórze. Z tą tezą zgadza się większość naukowców.

Dieta pozwalająca zrzucić zbędne kilogramy
Większość diet koncentruje się na zrzucaniu zbędnych kilogramów. Tak jest również w przypadku diety Dukana, która jednak wyróżnia się tym, że proponuje jadłospis nie tylko na fazę walki ze zbędnymi kaloriami, ale również na okres już „po diecie”. Dzięki temu pozwala utrzymać optymalną wagę i już przez resztę życia cieszyć się ze szczupłej sylwetki. Jej twórca nie ukrywa, że stworzył ją właśnie z myślą o osobach, które mają gdzieniegdzie zbyt wiele tłuszczyku. Jednak nie oznacza to tego, że nie można wykorzystać jego zaleceń do poprawy wyglądu swojej skóry. Jeśli potrafimy wyciągnąć z danej diety dodatkowe korzyści dla siebie, to tym lepiej. Dieta Dukana może stać się naszą receptą na gładką skórę bez cellulitu.

Dlaczego dieta Dukana może pomóc?

Dieta Dukana opiera się przede wszystkim na jedzeniu białka, a ten składnik pomaga schudnąć. Dzięki temu, ze dostarcza się go w odpowiednich proporcjach i korzysta się z góry określonego planu, można liczyć na systematyczne gubienie zbędnych kilogramów.
Dieta Dukana pozwala schudnąć. Osoby przebywające na eliminacyjnym jadłospisie mogą liczyć na utratę oponek z okolicy bioder, brzucha i ud – czyli tam, gdzie większość kobiet boryka się z pomarańczową skórką.

Co trzeba robić, by pozbyć się z dietą Dukana cellulitu?
Choć dieta Francuza tego nie zakłada, warto wzbogacić swoje działania systematyczną aktywnością fizyczną. Można wybrać różne sposoby spędzania w ten sposób czasu: mogą być to biegi, jazda na rowerze, pływanie. Dzięki nim oprócz utraty nadmiaru tłuszczyku można liczyć na zaktywizowanie organizmu do wydalania zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn.
Dukan zaleca picie dużej ilości naturalnej wody mineralnej oraz zielonej herbaty. Zalecenie to również wiąże się z tym, co wiemy na temat zdrowia skóry. Odpowiednie nawilżenie wpływa korzystnie na jej funkcjonowanie oraz pozwala utrzymać ją w dobrej kondycji.

Nic od razu
Żadna dieta nie pozwala pozbyć się cellulitu od razu. Podobnie jest w przypadku diety Dukana. Tylko jej systematyczne stosowanie może przynieść nam zadowalające efekty. Nie można liczyć również na to, że sporadyczne stosowanie się do zaleceń Francuza, czy też wybieranie wśród jego zasad zdrowego odżywiania tylko niektórych wskazówek będzie odpowiednią drogą, bo nie będzie. Jeśli chcemy za pośrednictwem diety walczyć ze skórnymi niedoskonałościami, wejdźmy w to całym sobą. W innym wypadku szkoda naszego czasu.

Więcej na temat diety Dukana, przeczytacie tutaj.

One Comment

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *