Dieta antycellulitowa

Większość diet antycellulitowych scharakteryzować będziemy mogli w dwóch słowach, a mianowicie zdrowe oraz lekkie. Do najważniejszych zasad jakie powinny być utrzymywanymi w czasie takowej diety to przede wszystkim konsekwencja w jej stosowaniu, a nie fragmentaryczność i periodyczność, musi to być swojego rodzaju sposób na życie. Dla niektórych brzmi to może trochę strasznie, jednak rzeczywistość nie jest wcale nacechowana tak bardzo negatywnie. Uleganie drobnym pokusom nie spowoduje powrócenia do stanu przed dietą na cellulit, jednak całkowite owładnięcie przez obżarstwo i puste kalorie na pewno zniweczy cały trud włożony w proces jakim jest walka z cellulitem.

Dieta antycellulitowa powinna się przede wszystkim opierać na eliminacji z jadłospisu potraw tłustych oraz ostrych, gdyż sprzyjać będą one gromadzeniu się wody w organizmie. Jeśli jest to niemożliwe, powinniśmy je ograniczyć do jak najmniejszego stopnia. Kolejny krok to redukcja spożywanej soli, która powoduje obrzęki, zamiast niej dobrze stosować różnego rodzaju mieszanki ziół, które będą posiadały jeszcze lepsze wartości i właściwości aromatyczne. Kolejne z przykazań osoby, która chce pokonać cellulit to między innymi zakaz picia kawy, palenia papierosów i sięgania po wiele innych używek. Jest tak, gdyż będą one zostawiały w twoim organizmie szereg szkodliwych substancji. Jak widać więc sposoby na cellulit wiążące się bezpośrednio z dietą są także sposobem na poprawienie ogólnego stanu naszego zdrowia i lepsze życie.

Dieta antycellulitowa z pewnością wiąże się diametralną zmianą całego jadłospisu, co dla niektórych może być bardzo trudnym, z powodu wcześniejszych przyzwyczajeń kulinarnych. Obecnie nie mamy czasu na przygotowanie zdrowego i zbilansowanego posiłku, przeważnie jemy byle co, byle gdzie i byle jak. Odrobina dobrej woli i samozaparcia spowoduje jednak, że prędzej czy później przestawimy się na inny jadłospis, a wkrótce z pewnością stanie się on jednym z elementów naszego codziennego życia, jednak życia z wyłączeniem problemów z cellulitem.

10 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *