Czynniki, na które masz wpływ, walcząc z cellulitem

Wytaczając najcięższe armaty w celu przygotowania się do walki z cellulitem, warto uzmysłowić sobie jedną prawdę. Nie na wszystko mamy wpływ. Są pewne czynniki, którym nie da się prosto zapobiegać. Do tworzenia się cellulitu możemy mieć predyspozycje genetyczne. Z nimi nie wygramy.

Mamy jednak możliwości wpływania na te kwestie, które są od nas zależne. Skupmy się na nich podczas naszej batalii z „pomarańczową skórką”. Dzięki mądrym i konsekwentnie wdrażanym w życie decyzjom mamy ogromną szansę na sukces.

  • Zapomnij o złej diecie. Nie traktuj swojego organizmu jak śmietniska. Potraktuj swoje ciało jak najlepszego przyjaciela. Częstuj go tylko tym, co jest zdrowe. Pamiętaj, że każdy niezdrowy posiłek nie znika w Twoim organizmie, ale oddziałuje na niego. Mając to ciągle w pamięci, cztery razy się zastanowisz zanim zjesz kolejną czekoladkę. Ogranicz tłuszcze zwierzęce. Wzbogać swoją dietę o owoce i warzywa.
  • Pamiętaj o ruchu – redukuj tłuszcz, kiedy tylko się da. Ruch to również pobudzanie krążenia krwi i limfy.
  • Zwróć uwagę na prostą postawę. Wady kręgosłupa, skrzywienia zaburzają krążenie krwi oraz tym samym sprzyjają cellulitowi.
  • Ogranicz palenie papierosów, a najlepiej rzuć ten nałóg! Papierosy to gorsze odżywianie komórek, to również mniejsze ich dotlenienie. Poza wspomaganiu rozwoju cellulitu palenie powoduje również przyspieszanie procesów starzenia się skóry.
  • Staraj się nie opalać.  Nadmiernie przesuszona skóra jest podatna na odkładanie się tłuszczu, jest również gorzej ukrwiona. Zamiast eksponowaniu ciała na słońcu, pomyśl o samoopalaczu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *