Czy myć twarz wodą z kranu?

Skórę należy myć dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Nie ma potrzeby wykonywać tego zabiegu częściej, chyba, że mamy ku temu specjalne powody, na przykład ubrudziliśmy się w ogrodzie czy podczas treningu. Jak robić to prawidłowo?

Dlaczego tak ważne jest staranne oczyszczanie twarzy?

Dobre oczyszczanie ma ogromne znaczenie. Pozwala usunąć z twarzy brud, pot, odświeżyć ją a wieczorem pozbyć się resztek makijażu i nałożyć dobry krem odżywczy, który tylko na oczyszczonej skórze może prawidłowo zadziałać. Z tych powodów tak niewybaczalne są grzechy zaniedbania – niedokładny demakijaż lub jego całkowity brak. Skóra tego po prostu nie znosi i szybko manifestuje to zmianami na jej powierzchni.

Jak oczyszczać skórę twarzy?

Niestety tradycyjny sposób wykorzystujący mydło i wodę nie jest najlepszy. Mydło wysusza skórę, zmienia pH skóry, czyni ją podrażnioną i narażoną na niedoskonałości. Poza tym zawiera jony wapnia, które są szczególnie niedobre dla skóry trądzikowej – zatykają pory i sprzyjają powstaniu niedoskonałości.

Niestety jest też problem z wodą, która w dużych miastach nie służy naszej skórze.

Co zamiast kranówki?

Już wiemy, że nie powinniśmy myć twarzy zwykłą wodą. Czego zatem używać w zamian?
Tutaj niestety musimy się trochę nagimnastykować i sięgnąć po wodę przegotowaną, mineralną lub źródlaną.

Taka niestety nie płynie z kranu, dlatego będziemy musieli nalać jej trochę do miski lub butelki. Nie jest to może najbardziej komfortowe, ale na pewno szybko się opłaci.

Systematyczne mycie twarzy wodą dobrej jakości poprawi stan naskórka, unikniemy w ten sposób podrażnień, uczucia napięcia, suchości, a nawet zmniejszymy problem z trądzikiem. Według mnie jest o co walczyć.

A Wy, co sądzicie? Myjecie twarz wodą z kranu?

6 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *