Czy depilacja laserowa jest bezpieczna i skuteczna?

Już niedługo rozpoczyna się sezon na bikini. Czas, kiedy pokazujemy nie tylko nogi, ale również niemal całe ciało: na wakacjach, plaży, w trakcie aktywnego wypoczynku. Nic dziwnego, że poszukujemy dobrych metod na gładką i piękną skórę.

Istnieje wiele sposobów usuwania włosów. Najmniej wymagający wybierają golenie skóry, bardziej odporni na ból decydują się na woskowanie ciała. Ci którym zależy na trwałych efektach rozważają wykonanie laserowej depilacji. Zawsze w kontekście tej ostatniej wymienionej metody wiele uwagi poświęca się bezpieczeństwu zabiegów. Co zrobić, by laserowe usuwanie włosów było satysfakcjonujące i dało dobre efekty? Jaka jest prawda o laserowej depilacji?

To nie jest takie skomplikowane jak może się wydawać

Laserowe usuwanie włosów może się wydawać zabiegiem bardzo złożonym i niezrozumiałym, tymczasem sam proces nie jest tak skomplikowany, za jaki często uchodzi.

Polega na użyciu lasera diodowego, który odnajduje na skórze włosy (wyróżniające się barwą), a następnie wyłącza pigment w mieszkach i ogranicza porost nowych włosów. Systematycznie po każdym użyciu lasera proces ten postępuje i z każdym kolejnym zabiegiem na skórze wyrasta coraz mniej nowych włosów.

Ponieważ włosy rosną w różnych cyklach, potrzeba co najmniej trzech miesięcy, by uzyskać gładkość skóry.

Nie dla wszystkich


Depilacja laserowa nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. W przypadku niektórych odcieni skóry oraz kolorów włosów jest zwyczajnie nieskuteczna.

Laserowe usuwanie włosów jest polecane dla osób o jasnej skórze oraz ewentualnie jasnobrązowej i ciemnych włosach. Jeśli skóra jest zbyt ciemna, laser nie zadziała, bo nie będzie w stanie „wyłapać” włosków, odnajdując ich na powierzchni skóry. Niestety podobnie może być nieskuteczne usuwanie włosów, które są bardzo jasne lub rude.

Osoby mające naturalnie ciemny odcień skóry lub lubiące chodzić na solarium powinny poszukać alternatywnych metod usuwania włosów.

Kiedy widać zmiany?

Nieliczni szczęśliwcy zauważają zmiany już po dwóch zabiegach. Jednak według statystyk u większości osób niezbędnych jest około 6 zabiegów laserowego usuwania włosów. Trwałe efekty można zaobserwować dopiero wtedy, kiedy urządzenie jest używane raz w tygodniu przez okres minimum trzech miesięcy. Oczywiście efekty uzależnione są od tego, na jakim obszarze przeprowadza się zabieg. Poza tym często niezbędne są tak zwane zabiegi przypominające.

Ile to kosztuje?

Koszt usuwania włosów z samych łydek jest równy około 400 złotych. To cena jednego zabiegu. Potrzeba co najmniej 3, by zauważyć efekty oraz około 10-12 dla trwałych rezultatów. Łatwo obliczyć, że będziemy musieli wyłożyć minimum 4000 złotych na samo usunięcie włosów z łydek…a uda? Inne części ciała?

Z tego powodu dużo tańszą i równie dobrą metodą jest trwała domowa depilacja, czyli zainwestowanie pieniędzy w urządzenie do depilacji, które znajdziemy w ofercie wielu wiodących marek, np. depilatory Rio.

Domowy depilator laserowy taki jak Rio otrzymamy za około 2000 złotych. Urządzenie możemy stosować bez przeszkód na skórze przez wiele miesięcy, a nawet lat. I co równie ważne jest przygotowane do użytku na każdym obszarze, dzięki temu jest szalenie uniwersalny.

Czy to czasochłonne rozwiązanie?

Prawda jest taka, że na dużych obszarach skóry jest dużo włosów. Nie jest to odkrywcze, prawda? 🙂

Potrzeba zatem odpowiednio więcej minut na depilację nóg od usuwania włosków z przestrzeni nad wargą, z tak zwanego wąsika.

Generalnie depilacja laserowa nie jest bolesna, jednak u osób szczególnie wrażliwych na ból może być nieprzyjemna. Niekiedy mogą pojawić się skutku uboczne, którymi są zaczerwienienia skóry.

Depilacja laserowa to ciekawe rozwiązania, dające trwałe efekty. Niestety nieskuteczna w każdej sytuacji, ale szalenie uniwersalna, dlatego zaleca się skorzystać z jej możliwości. Ja jestem na tak. A Wy?

61 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *