Cynk na trądzik? Czy to działa?

Trądzik to uporczywy, powracający problem. Trudno sobie z nim skutecznie poradzić. Raz zaleczony lubi po jakimś czasie znowu atakować. Dlatego tak istotne jest, by usunąć przyczynę występowania niedoskonałości. Samo ich zamaskowanie nic nie da. Dlatego skuteczna terapia powinna łączyć metody zewnętrzne z wewnętrznymi. W tej drugiej grupie kluczowa jest mądra suplementacja. Cynk na trądzik uważany jest za szalenie skuteczny.

Trądzik nie odpuszcza

Trądzik to częsta choroba skóry. Występuje przede wszystkim w okresie dojrzewania. Ten, który jednak sądzi, że osoby przed dojrzewaniem lub po jego zakończeniu mogą czuć się bezpieczni, myli się.

Trądzik może wystąpić już u niemowlaków. Może też pojawić się u osób dorosłych. Niestety, trudno być pewnym, że na jakimś etapie życia problem trądzikowy nas nie będzie dotyczył.

Jak powstaje trądzik?

Trądzik rozwija się w określonych warunkach. Przede wszystkim musi dojść do nadprodukcji sebum. Tłusta powłoka na skórze sprzyja wystąpieniu stanów zapalnych i zatykania porów. W konsekwencji na skórze powstają zmiany takie, jak zaskórniki, grudki i pryszcze.

Trądzik to małe czerwone krostki, krostki z białą końcówką, spore zmiany wypełnione ropą, jak również czarne punkciki na skórze.

Cynk jest niezbędny!

Cynk jest minerałem występującym w ludzkim organizmie, w każdej pojedynczej komórce. Niestety ludzkie ciało nie umie go sobie zapewnić, wyprodukować sobie, musi korzystać z tego, co dostarczamy mu z dietą. Jest druga zła wiadomość, nie umiemy magazynować cynku, dlatego składnik ten powinien być dostarczony wraz z dietą, systematycznie, dzień po dniu. A to spore wyzwanie, któremu niestety nie każdy może sprostać. Dlatego tak popularna jest suplementacja cynkiem.

Cynk jest niezbędny do wielu procesów:

  • jest niezbędny do wzrostu i prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży,

  • pozwala zachować zdrową sórę,

  • umożliwia szybkie gojenie się ran,

  • wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu odporności,

  • jest niezbędny do syntezy DNA i białek,

  • co istotne, cynk może wspomagać leczenie trądziku.

Jak dziala cynk na trądzik?

  • Cynk wykazuje działanie przeciwzapalne,

  • ogranicza produkcję sebum,

  • pomaga zwalczać bakterie wywołujące trądzik,

Cynk na trądzik można stosować miejscowo (w formie past, żeli, kremów) lub wewnętrznie. (poprzez suplementację lub zwiększając spożycie cynku z dietą. Cynk znajdziemy w pestkach dyni, pistacjach, kakao, ostrygach, fasoli, wątróbce, mięsie wołowym lub drobiowym).

Wyniki badań udowodniły, że suplementacja cynkiem zmniejsza problemy skórne (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3366450/). Ponadto wyniki badań wykazały, że osoby z trądzikiem mają niższy poziom tego składnika w krwi niż osoby cieszące się gładką skórą.

Gdzie znaleźć cynk na trądzik?

Cynk występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych. Jednak według wskazań, należałoby go przyjmować codziennie, a to może być trudne. Dlatego dużo wygodniejsza i pewniejsza jest suplementacja. I tu z pomocą przychodzą kapsułki na trądzik – Nonacne, uważane są za wyjątkowo skuteczne. To lider wielu rankingów i testów produktów!

Nonacne zawierają cynk w składzie i inne wysokiej jakości składniki, takie jak: koniczyna czerwona, sarsaparilla, ekstrakt z pestek winogron, liść pokrzywy, witaminy (C, E, B5, B6, A), likopen i miedź. Takie połączenie aktywnych substancji daje gwarancję skuteczności i pewnego działania.

Jeśli chcesz wzmocnić swoją skórę od środka, wybierz najlepszej klasy kapsułki wspomagające cerę trądzikową – Nonacne. Oryginalny produkt zamówisz tutaj!

Cynk pomoże Ci wygładzić skórę, wzmocni ją od środka. Warto wybrać produkt zawierający najlepszej jakości cynk.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *