Ćwiczenia na cellulit – czy to pomaga?

Cellulit to schorzenie, na które cierpi, jak podają różnorodne badania, ponad 80 procent kobiet. Codzienna walka płci pięknej o swój wygląd jest jak syzyfowa praca, bo cellulit jest uparty. Ćwiczenia na cellulit to jedna z recept na pozbycie się szpecącego kobiece ciało schorzenia. Dowiedz się, jak je wykonywać, by przyniosły jak najwyższą skuteczność.

Lipodystrofia (bo tak fachowo powinno określać się cellulit) polega na powstawaniu pofałdowanej i nierównej powierzchni skóry wskutek nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Niekiedy w miejscach, w których występuje cellulit (zwany też „skórką pomarańczową”) mogą powstawać bolesne guzki lub zgrubienia. Pozbycie się schorzenia nie jest łatwe. Sposobów jest, co najmniej, kilka. Jedna z nich to ćwiczenia na cellulit.

Aby skóra przestała być „pomarańczowa”. Odpowiednie ćwiczenia na cellulit

Tak naprawdę, każda forma aktywności fizycznej jest w tym przypadku pożądana. Ćwiczenia na cellulit można rozpocząć od regularnych spacerów, biegania, ćwiczeń w domu, jazdy na rowerze – wszystko zależy od naszej kondycji i nastawienia. Ćwiczenia na cellulit przyniosą efekt, jeżeli będą wykonywane regularnie. Jeśli masz kiepską kondycję i prowadzisz mało aktywny tryb życia np. ze względu na pracę zawodową, możesz wybrać spacer na świeżym powietrzu, za czasem przechodzący w szybki marsz. Tego rodzaju aktywność fizyczną można również traktować jako ćwiczenia na cellulit ponadto poprawia ona krążenie, dotlenia organizm i poprawia samopoczucie. Oczywiście tego typu ćwiczenia aerobowe to nie wszystko. Przydadzą ci się także treningi z obciążeniem, na przykład na siłowni, jakie pomagają modelować sylwetkę i rzeźbić tkankę mięśniową.

Ćwiczenia na cellulit dla zaawansowanych

Jeśli jesteś przyzwyczajona do wysiłku fizycznego i lubisz uprawiać sport, powinnaś wykonywać bardziej skomplikowane ćwiczenia na cellulit. Zacznij wykonywać codzienne ćwiczenia na cellulit w domu – rób przysiady, pompki, ćwiczenia w podporze przodem, tradycyjne „pajacyki”, wykorzystaj skakankę. Ćwiczenia na cellulit dawkuj jednak tak, aby były przystosowane do twoich możliwości wydolnościowych. Nie możesz się zamęczyć. Spróbuj znaleźć trochę czasu, aby zapisać się na basen – pływanie bowiem ujędrnia ciało, a dodatkowo wzmacnia kręgosłup. W dodatku pływanie pozwala perfekcyjnie wymodelować i wysmuklić właśnie te problematyczne części ciała, gdzie najczęściej pojawia się cellulit. Nawet jeśli nei umiesz pływać, nie rezygnuj z dobroczynnego wpływu wody na wygląd ciała. Zawsze możesz zapisać się na aerobik w wodzie lub na modny ostatnio aqua spinning – to pedałowanie na stacjonarnych rowerach zanurzonych do połowy w wodzie. Trening nie wymaga umiejętności pływania, a pozwala spalić bardzo dużo kalorii, bez obciążania przy tym stawów tak jak podczas tradycyjnej jazdy na rowerze. Ostatnio pojawiły się też podwodne bieżnie. Jeśli w twoim mieście nie ma takich nowoczesnych rozwiązań, idź na basen i pływaj z piankową deską w dłoniach. Dzięki temu bez trudu utrzymasz się na powierzchni i będziesz mogła skoncentrować się na pracy nog, by wymodelować uda i pośladki i zlikwidować na nich cellulit.

Ćwiczenia na cellulit to nie wszystko

Wykonując regularnie ćwiczenia na cellulit warto również pomyśleć nad rozwiązaniami dodatkowymi. Zalecana jest odpowiednio dobrana dieta, masaże, a także wspomagające kosmetyki antycellulitowe. Ćwiczenia na cellulit warto wzbogacić o skuteczny preparat np. w formie kremu. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kremu o nazwie Revitol Cellulite. Jest on wyjątkowo skuteczny szczególnie w okolicach ud, nóg i pośladków, gdzie znacząco może przyczynić się do zlikwidowania cellulitu. Jest to preparat w pełni bezpieczny i nie powodujący skutków ubocznych oparty o składniki pochodzenia naturalnego. Zawiera retinol, który poprawia wygląd skóry działając wygładzająco. Produkt objęty jest gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia klienta.

Masaż na cellulit pomoże ci się pozbyć pomarańczowej skórki

Jeśli kupisz już dobry krem na cellulit pamiętaj o tym, że na jego skuteczność duży wpływ ma sposób aplikacji. Przede wszystkim za każdym razem smarowaniu ciała kremem powinien towarzyszyć masaż. Możesz go wykonać bez żadnych przyrządów – coraz częściej szczegółową instrukcję i opis kolejnych ruchów znajdziesz w ulotce dołączonej do opakowania kremu przeciwko pomarańczowej skórę. Poza tym możesz też wykorzystać profesjonalny masażer. Może to być urządzenie elektryczne lub zwyczajny masażer z kilkoma rodzajami wypustek. Pamiętaj tylko, że jesli masz skórę ze skłonnościami do powstawania pajączków lub sinych, pękających naczynek masaż musi być bardzo delikatny, by nie spowodować pogłębienia tego problemu. Przy takiej skórze też nie każdy krem na cellulit może być zastosowany.

Można zatem powiedzieć, że receptą na pozbycie się cellulitu jest kuracja o charakterze komplementarnym: ćwiczenia na cellulit + dieta + dobry krem + (ewentualnie) masaż. A potem, to już tylko bikini i na plażę. I

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *