Co sprawdza się na rozstępy?

Przeglądając fora internetowe łapię się za głowę, bo okazuje się, że mnóstwo kobiet, wierzy w zapewnienia, że rozstępów nie da się pokonać. Nie robią więc nic, by poprawić wygląd swojej skóry i cierpią. Oczywiście z powodu kompleksów, bo nieestetycznie wyglądającą skórę na nogach, brzuchu czy plecach i ramionach trudno uznać za powód do zadowolenia. Rozstępy jednak same z siebie nie znikną. Trzeba z nimi walczyć nawet wtedy, gdy straciło się już resztki nadziei. Naprawdę, to żmudne przedsięwzięcie, ale się opłaca. A co na rozstępy sprawdzi się najlepiej?

Tak naprawdę nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Wiele bowiem zależy od tego, jak świeże się prążki i jak wygląda nasza walka z nimi. Łatwo jest powiedzieć, że dana metoda wcale nie jest skuteczna, jeśli ograniczmy się wyłącznie do zaaplikowania kremu i pozostawienia go do wchłonięcia czy łykania tabletek wspomagających regenerację skóry.
Ponieważ sama długo walczyłam z rozstępami, przygotowałam krótkie zestawienie tych metod, które mogą pomóc w odzyskaniu zdrowo wyglądającej skóry.

Domowe sposoby na rozstępy

Wiele osób decyduje się na domowe metody walki z rozstępami. Są one stosunkowo tanie, ale… nie zwykle nie dają oliwa z oliwekoczekiwanych rezultatów. Mogą być raczej stosowane jako kuracja profilaktyczna, ewentualnie jako kuracja wspomagająca. Przygotowywanie własnych kosmetyków mało kiedy się sprawdzi. Wystarczy  nieumiejętne ich przyrządzenie lub użycie takich składników, które już straciły swoje cenne właściwości (chociażby z powodu nieodpowiedniego przechowywania), by domowy preparat nie zadziałał.

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne

Walczyć z rozstępami możesz w gabinetach kosmetycznych. Jedną z możliwości jest poddanie się mikrodermabrazji. To coś w rodzaju mechanicznego peelingu, którego celem jest pobudzenie produkcji kolagenu. Nie zawsze jednak daje zadowalające efekty, szczególnie w przypadku głębokich i starych rozstępów. Minusem jest także dość wysoka cena za jednorazowy seans, a żeby zauważyć efekty należy wykonać całą serię – nawet 10 zabiegów.
Inną opcją jest peeling chemiczny kwasem glikolowym. Jego zadaniem jest złuszczenie wierzchniej warstwy skóry i pobudzenie produkcji kolagenu. W zależności od wysokości użytego stężenia można uzyskać różne efekty. W większości przypadków nie da się jednak usunąć tych głębokich rozstępów.
Opcją mogą być bardziej inwazyjne, a przez to skuteczniejsze zabiegi na rozstępy. Popularna jest dermabrazja laserowa. Zabieg ten jest bolesny, dlatego wykonywany w znieczuleniu (także ogólnym). Decydując się na taki krok, trzeba być przygotowanym na spory wydatek, rzędu kilku tysięcy złotych (np. za usuwanie rozstępów na brzuchu). No i pozostaje jeszcze kwestia bólu, który towarzyszy już po zabiegu.
Fraxel laser to kolejny zabieg z użyciem lasera, który pomaga pozbyć się rozstępów. Nie jest tak bardzo inwazyjny i bolesny jak dermabrazja laserowa, ale nie należy do przyjemnych, a przy tym stanowi spore obciążenie dla portfela.

Kremy na rozstępy i inne kosmetyki

Metodą pośrednią – pomiędzy mało skutecznymi domowymi sposobami a kosztownymi profesjonalnymi zabiegami – są krem na rozstępy na pośladkachkremy na rozstępy. Ich stosowanie może dać zadowalające rezultaty, ale… wszystko zależy od kilku czynników.
Jeśli chcesz pokonać rozstępy przy pomocy kosmetyków, wybierz te sprawdzone – cieszące się największą popularnością. Revitol Stretch Mark to jeden z tych preparatów, który może poszczycić się pozytywnymi opiniami – szczególnie na anglojęzycznych forach internetowych. Zawiera w swoim składzie wszystko to, co powinien mieć skuteczny krem przeciw rozstępom. Dlatego walczy nie tylko z objawami, zmniejszając widoczność prążków. Celuje również w przyczyny, wzmacniając włókna kolagenowe. W miarę regularnego aplikowania Revitol Stretch Mark można zauważyć najpierw stopniowe rozjaśnianie się prążków, a potem redukowanie ich głębokości. Dzięki temu rozstępów nie widać i nie są wyczuwalne w dotyku.

Masaż jako uzupełnienie kremów na rozstępy

Dla wielu osób walka z rozstępami przy pomocy kosmetyków kończy się już w momencie aplikacji preparatu. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej jest połączyć nakładanie specyfiku z jego dokładnym wmasowaniem w miejsca dotknięte prążkami. Dzięki temu zarówno pozwolimy na wniknięcie cennych składników w głębokie warstwy skóry, a jednocześnie zwiększymy jej elastyczność i jędrność.

Jak pokonać rozstępy? Wybór należy do Ciebie

Teraz, gdy już wiesz co na rozstępy się stosuje, możesz podjąć decyzję. Wybór należy jednak wyłącznie do Ciebie. Ja postawiłam na Revitol Stretch Mark, który jest dla mnie numerem 1, jeśli chodzi o likwidację rozstępów. Była to dla mnie skuteczniejsza alternatywa dla domowych sposobów, a zarazem bezbolesne i tańsze rozwiązanie w porównaniu z profesjonalnymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Z czystym sumieniem Tobie też polecam TEN KREM.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *