Ciężarna – skazana na cellulit?

Cellulit jako problem globalny dotyka niemal wszystkie panie. Czasami się pojawia i znika, jednak zdecydowanie częściej istnieje cały czas, zmniejszając swoje rozmiary lub też powiększając swoje terytorium panowania. Gdy zaczyna znikać, wiele kobiet uznaje wytyczoną walkę za wygraną. Przestając stosowania sprawdzonych rozwiązań, zazwyczaj prowadzą do tego, że cellulit powraca. W okresie ciąży nasilenie tego typu zmian jest niemal pewne.

Nieustanna walka

Nie możesz zapomnieć o ryzyku pojawienia się pomarańczowej skórki właściwie nigdy. Nawet tak piękny okres, jak czas ciąży Cię do tego nie obliguje. Właśnie przez dziewięć miesięcy noszenia w brzuszku dzieciątka powinnaś znaleźć czas i chęci do dbania o siebie. Niestety nie masz możliwości korzystania ze wszystkich rozwiązań…Pewne sposoby walki z cellulitem są poza Twoim zasięgiem. Zarówno w czasie ciąży, jak i w okresie karmienia piersią zakazane są dla Ciebie wszystkie zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych.

Domowe sposoby walki z cellulitem – korzystaj z nich

Teraz jest najlepszy czas na domowe sposoby walki z cellulitem. Powinnaś zwrócić szczególną uwagę na zdrową dietę, unikaj potraw wysoko przetworzonych, bogatych w sól i cukier. Zażywaj dużo ruchu zwłaszcza na świeżym powietrzu –  to bardzo ważne zarówno dla Ciebie, jak i dla maluszka.

Zadbaj o systematyczny masaż. Najlepszy będzie ten wykonywany w trakcie kąpieli. Użyj do tego celu szorstkiej gąbki lub rękawicy. Pamiętaj jednak, by ograniczyć ilość gorącej wody. Zdecydowanie lepsza będzie chłodna. Korzystając z czasu spędzanego w łazience, warto również wykonać masaż pod prysznicem poprzez polewanie ciała naprzemiennie ciepłą i zimną wodą.

Tylko natura
W czasie ciąży i karmienia piersią warto wybierać kosmetyki naturalne, które nie będą niepotrzebnie „zaśmiecać” organizmu. W 100% bezpieczne, niewywołujące skutków ubocznych. Taki preparat znaleźć można przykładowo w sklepie Vitalab: Revitol Cellulite Cream.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *