Chantelle Brown-Young – modelka cierpiąca na bielactwo, która doda Ci otuchy

Chantelle Brown-Young była w pierwszej klasie, kiedy uświadomiła sobie, że jej życie będzie trudniejsze niż przypuszczała. Jak wspomina z dnia na dzień przestały się do niej odzywać dwie koleżanki, z którymi przez kilka miesięcy po przeniesieniu do innej szkoły zaprzyjaźniła się.

Chantelle-Brown-Young

Powód? Jak się okazało po czasie, rodzice koleżanek Chantelle powiedzieli swoim córkom, że nie powinny się z nią bawić, by nie złapać choroby skóry. Niestety nie trafiły do nich argumenty, że bielactwem, na które cierpi Chantelle nie można się zarazić.

U Chantelle problem z bielactwem rozpoczął się, gdy miała cztery lata. To właśnie wtedy zdiagnozowano u niej chorobę. W gimnazjum i liceum słyszała za sobą „krowa”, „zebra”. Jej odmienność była dla niej szczególnie trudna w okresie dojrzewania, kiedy burza hormonów i brak akceptacji otoczenia nałożyły się na siebie.

Kobieta nie zraziła się przeżyciami z dzieciństwa. Przykrości nie zmieniły jej na tyle, by straciła pewność siebie.

A tak naprawdę wszystko zmieniło się, kiedy miała 16 lat i zauważył ją fotograf pracujący w branży reklamowej. Przekonał ją, że powinna zacząć pracę jako modelka. Nie była przekonana do tego pomysłu, jednak stwierdziła, że warto spróbować pokochać siebie.

Rozpoczęła karierę modelki. Dość szybko zaopiekowała się nią Londyńska agencja Ugly modele. Oryginalna uroda kobiety stała się jej atutem.

indeks

Chantelle swoją pracą ma nadzieję, że nauczy ludzi innego patrzenia, większej otwartości na odmienność.

Prawda, że to niesamowita historia?
Nastraja wyjątkowo optymistycznie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *