Cellulit w młodym wieku

Cellulit nie ma litości dla nikogo. Atakuje coraz młodsze osoby. Także te mające kilkanaście lat. Zła wiadomość jest taka, że gdy raz się pojawi, nie ustępuje. Lubi nawracać. Nawet wyleczony i pozornie pożegnany, powraca z triumfem. Walka musi zaczynać się od początku. Dobrze, gdy zacznie się od razu. Recepta jest jedna, nawet jeśli jesteś bardzo młoda i pomarańczowa skórka dopiero się pojawiła, nie ustawaj w walce z nią. Wytocz największe działa i zacznij dbać o siebie w zmożony sposób.

Złe nawyki z młodości

Cellulit nie jest problemem jedynie starszych pań, czy kobiet w ciąży. Na jego pojawienie się pracujemy od najmłodszych lat. Co sprzyja tej dysfunkcji? Złe nawyki żywieniowe, noszenie ciasnej odzieży, picie małej ilości wody mineralnej. Postępując w dany sposób przez wiele lat, można mieć pewność, że cellulit pojawi się z pewnością. Nie ma się co łudzić…Cellulitowi sprzyja również siedzący tryb życia, brak ruchu, wysokie temperatury.
Dlatego jeśli z byle powodu opuszczasz ćwiczenia na sali gimnastycznej, jesz obiad w przypadkowych miejscach, uwielbiasz fast foody i słodycze, a do tego jesteś bardzo młoda, nie licz, że cellulit Cię ominie. Można powiedzieć, że masz go jak w banku! Prędzej czy później Twoje uda pożegnają swoją gładkość, zastępując ją „pagórkami i dolinkami”.

Jak leczyć cellulit w młodym wieku?

Cellulit w młodym wieku nie może być leczony wszystkimi sposobami. Niedostępne są dla niego operacje plastyczne, wszystkie metody, w których trzeba użyć skalpela oraz gdzie niezbędna jest pełnoletność. Co prawda pod pewnymi warunkami, w tym za zgodą rodziców można leczyć cellulit również w ten sposób w młodym wieku, jednak w przypadku ciągle dynamicznie rozwijającego się ciała takich technik po prostu nie poleca się.

Co zatem można i powinno się stosować? Najlepsze będą naturalne sposoby leczenia pomarańczowej skórki. Ich zastosowanie nie obciąża organizmu, nie prowadzi do wystąpienia groźnych skutków ubocznych, nie podrażnia delikatnej skóry. Na rynku można korzystać z szerokiej oferty kremów i balsamów na cellulit.

Doskonałym rozwiązaniem dla młodych osób jest chociażby Revitol Cellulite, kosmetyk, który daje niewiarygodne efekty już po kilku tygodniach stosowania. Preparat najlepiej działa w okolicy ud, pośladków oraz brzucha. Jego ogromnym atutem jest łatwość w użyciu oraz to, że krem ten nie pozostawia żadnych śladów oraz nieprzyjemnego uczucia lepkości, swędzenia czy napięcia skóry.

Dzięki temu, że Revitol Cellulite jest w 100% naturalny nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, jest dobry zarówno dla alergików, jak i osób o bardzo wrażliwej skórze. Pewnym minusem dla nastolatków jest jednak to, że Revitol Cellulite należy stosować aż trzy-cztery razy dziennie, nie dla każdej osoby jest to do zaakceptowania, zwłaszcza dla tych młodych osób, które posiadają wyjątkowo napięty harmonogram dnia. Plusem jest jednak to, że pierwsze efekty stosowania widać już po kilku tygodniach systematycznego wmasowywania preparatu.

Revitol Cellulite swoje działanie opiera na naturalnych składnikach. Po pierwsze algach morskich, które pomagają uwolnić toksyny z komórek tłuszczowych, dzięki temu dbają o sprawną ich pracę. Po drugie – Retinol – poprawia jakość połączeń między komórkami, jednocześnie pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Z kolei często stosowany w preparatach na cellulit ekstrakt z kawy poprawia krążenie krwi, pozwalając na szybsze uwolnienie z komórek toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Innym preparatem na cellulit, który idealnie nada się dla nastolatek jest Oligo.DX kosmetyk o konsystencji łatwo wchłaniającego się żelu. Systematycznie stosowany żel zaczyna działać już po siedmiu dniach. Na czym opiera się zasada działania preparatu? Podstawa to rozpuszczanie tłuszczu poprzez uwalnianie go z komórek tłuszczowych, usuwanie nadmiaru wody oraz poprawa mikrocyrkulacji krwi. Dzięki stymulacji produkcji enzymów, kosmetyk ten może działać jeszcze skuteczniej. Kosmetyk niemal natychmiast odbudowuje tkankę podskórną, poprawiając jej elastyczność oraz napięcie. Dla nastolatków i ich rodziców na pewno ważne jest to, że Oligo.DX jest bezpieczny, nie powoduje podrażnień ani żadnych skutków ubocznych. Poprzez wykorzystanie technologii nanosomowej może wniknąć w głąb skóry, działając na obszarach, gdzie jego czynne składniki są naprawdę potrzebne.

Potrzeba ruchu
Kosmetyki na cellulit będą działać jeszcze efektywniej, jeśli wspomożemy ich działanie. Niezbędna w takim wypadku jest całkowita zmiana stylu życia. Przede wszystkim przyda się ruch, a właściwie systematyczna aktywność fizyczna. Najlepszymi dyscyplinami sportu będą oczywiście: pływanie, jazda na rowerze, bieganie oraz aquaaerobik. Jednak równie dobrze sprawdzi się spacerowanie, gra w piłkę siatkową, czy każda inna aktywność, której podjęcie będzie sprawiało młodej osobie przyjemność. Idealnie jeśli mogłabyś uprawiać sport w grupie znajomych. Zaproś koleżanki do klubu fitness, gdzie na pewno miło spędzicie razem czas, nawzajem się mobilizując do wzmożonego wysiłku.

Masaże
Nawet jeśli często zapominasz o domowych obowiązkach, to o własnej urodzie dobrze, żebyś pamiętała. Z pewnością jedynie trochę samozaparcia wystarczy, byś każdego dnia pod prysznicem poświęciła kilka minut na masaże szorstką gąbką oraz naprzemiennie ciepłą i zimną wodą. Pamiętaj jednak, by zapomnieć o gorącej wodzie. Taką temperaturę cellulit wprost uwielbia i taka pomaga w jego budowaniu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *