Cellulit w ciąży

Ciąża to ten okres w życiu kobiety, kiedy organizm przechodzi drastyczne zmiany. Nic właściwie nie pozostaje takie samo. W miejscach narażonych na cellulit dochodzi do odłożenia większej ilości tłuszczu, co powoduje narażenie ich na pogorszenie wyglądu i powstanie problemu z „pomarańczową skórką”. Ciąża jest również takim okresem, kiedy nie ma możliwości zażywania wszystkich preparatów pomagających w walce z cellulitem. Jak sobie w takim razie radzić z tym defektem?

Jesteś w ciąży? Być może tego nie planowałaś? Nie zdążyłaś schudnąć tak, jak zamierzałaś? Nie wyszła Ci również do końca walka z cellulitem? Co w takiej sytuacji? Niestety nie pozostaje Ci za wiele możliwości, co nie oznacza, że z pomarańczową skórką nie możesz w ogóle walczyć. Możesz to robić, ale tylko naturalnymi metodami!

Jak walczy z cellulitem w ciąży?
Kosmetyki powszechnie dostępne na rynku nie są dostosowane do skutecznej walki z cellulitem w czasie ciąży. Taka jest powszechna opinia lekarzy. Co prawda niektórzy specjaliści nie widzą przeciwwskazań w ich nakładaniu na nogi, to już na brzuch jest to zdecydowanie niewskazane.

Tylko niektóre z kosmetyków na cellulit mogą być stosowane przez kobiety spodziewające się dziecka. Używając ich, warto jednak być również pod opieką lekarza. Dlaczego trzeba tak bardzo uważać? Wiele kosmetyków po zastosowania wnika w głębokie warstwy skóry, co tym samym zwiększa ryzyko przedostania się aktywnych składników do płodu, bezpośredniego oddziaływania na niego. Szczególnie trudno akceptowane przez organizm mogą być w takiej sytuacji kofeina – znana ze swojego aktywnego działania wspomagającego spalanie tkanki tłuszczowej.

Warto również uzmysłowić sobie, że problem ze zmianą wyglądu w trakcie ciąży, bardzo często znika po ciąży. Cellulit w ciąży to zazwyczaj odmiana wodna, która szybko zanika. Wprowadzając aktywne działania wspomagające powrót do naturalnej, typowej wagi sprzed ciąży, powoduje również poradzenie sobie z defektem pod postacią cellulitu. Lekarze raczej są zgodni. Lepiej nie używać kosmetyków na cellulit w czasie ciąży. Jeśli wygląd nie wróci do akceptowanego przez Ciebie stanu, możesz zacząć eliminować „pomarańczową skórkę” od razu po urodzeniu dziecka i po skończeniu karmienia piersią.
Naturalne sposoby
W ciąży korzystaj tylko z naturalnych metod walki z cellulitu, czyli po prostu z ruchu, najlepiej systematycznego i na świeżym powietrzu. Najlepsze będą spacery, które poza zmniejszeniem cellulitu pozwalają również dotlenić organizm i pozytywnie wpłynąć na jego funkcjonowanie.

Możesz również wykonywać masaże wodne. Idealnym miejscem na ich wykonanie będzie prysznic. Strumień wody skierowany w miejsce z wybrzuszeniami powinien być naprzemiennie zimny i ciepły. Raz w tygodniu można wykonać, przy użyciu delikatnych kosmetyków, peeling.

Poza tymi sposobami oczywiście bardzo ważna będzie dieta w ciąży. Poza uniknięciem zbyt dużego przybrania na wadze (co później bardzo znacząco utrudnia powrót do upragnionej wagi), pozwala zmniejszyć problem z zmianami pod powierzchnią skóry. Podstawowa zasada to: unikanie pustych kalorii w trakcie ciąży, czyli niezdrowych przekąsek i słodyczy!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *