Cellulit na ramionach – proste metody radzenia sobie z problemem

Cellulit na ramionach pojawia się dużo rzadziej niż na udach. Na tym obszarze są to bowiem zmiany bardziej zaawansowane i najczęściej występujące u osób mających problem z tuszą. Zazwyczaj jednak pomarańczowa skórka na ramionach pojawia się całkiem niespodziewanie. Początkowo wygląda całkiem inaczej niż skóra na pozostałym partiach ciała, by z czasem objawić całą prawdę na temat kondycji skóry w tym miejscu. Niestety prawdy nie da się łatwo ukryć…Zwłaszcza latem, kiedy nosimy bluzki bez rękawków i sukienki na ramiączkach.

Gdy ramiona są unieruchomione

Pomarańczowa skórka na ramionach pojawia się wtedy, gdy ramiona nie są wystarczająco aktywizowane. Gdy pozostają bez ruchu, pojawia się problem z ich wyglądem i ukształtowaniem mięśni. Nic dziwnego – kobiety często zapominają o górnych częściach ciała, zazwyczaj skupiając się na udach, ewentualnie brzuchu i nogach. Ramiona nie wydają się aż tak ważne….Niestety takie myślenie prowadzi do zaniedbania tej partii ciała i w konsekwencji do wystąpienia pomarańczowej skórki na tym obszarze.

Antycellulitowe masaże
Bardzo dobrze na kondycję skóry wpływają masaże. Dzięki nim skóra jest odprężona, a jednocześnie poprawia się krążenie podskórne, które wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry. W połączeniu z kremami antycellulitowymi pozwala skutecznie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, uwalniając z organizmu niepotrzebne toksyny oraz wpływając na poprawę jego funkcjonowania.

Do wykonania masaży można wypróbować również różnego typu olejki, jak również zioła pozytywnie wpływające na funkcjonowanie skóry, poprawiające jakość połączeń kolagenowych i trwałość elastyny.

Mezoterapia lub lipoliza iniekcyjna
Cellulit na ramionach można usunąć podczas zabiegów bezigłowej lub igłowej mezoterapii. Metoda igłowa polega na wstrzykiwaniu pod skórę koktajlu stworzonego z substancji o działaniu leczniczym. Z kolei podczas mezoterapii bezigłowej wykorzystuje się fale elektromagnetyczne, które emitują impulsy rozbijające nadmiar tłuszczu. Bardzo ważne jest to, że impulsy emitowane przez urządzenie wykorzystywane w mezoterapii mogą być wysyłane, poprzez zmianę ich częstotliwości, długości oraz nawet rodzaju.

Niekiedy po wykonaniu mezoterapii przygotowuje się również specjalnie dla pacjenta pakiet z mikrodermabrazji, który przygotowuje skórę do lepszego wchłaniania czynnych substancji zawartych przykładowo w kremach.
Z kolei często polecana lipoliza pozwala poradzić sobie z miejscowym tłuszczem, usuwając jego nadmiar oraz tym sposobem walcząc z pomarańczową skórką.

Ograniczenie ilości kawy, zwiększenie ilości błonnika

Gdy masz cellulit na ramionach, pomocna może okazać się zmiana diety. Co należałoby zrobić? Konieczne jest przypatrzenie się temu, co pijemy. Zamiast dużej ilości kawy, wystarczy jedna filiżanka na dzień. Pozostałą ilość dobrze zastąpić naturalną wodą mineralną. Kolejna kwestia to zwiększenie ilości błonnika. Dobrze po prostu jeść duże ilości warzyw i owoców, które zaktywizują organizm do bardziej intensywnej pracy i usuwania wszelkich toksyn z organizmu. Błonnik to również dłuższe uczucie nasycenia, które nie pozwala nam na szybkie sięganie po przekąski.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *