Cellulit na brzuchu

Chciałabyś bez skrępowania położyć się na rozgrzanej piaskiem plaży w skąpym bikini? Do dobrego zaprezentowania się brakuje Ci perfekcyjnej sylwetki? Szczególnie uporczywy jest ten cellulit? Uda mogłabyś w ostateczności jakoś przeżyć, bo w tym miejscu pomarańczową skórkę ma prawie każda kobieta, jednak przerażenie wzbudzają zgrubienia na brzuchu? Jesteś zmuszona na długie tuniki oraz strój jednoczęściowy? A może nie?

Dlaczego w tym miejscu?

Typowymi obszarami, w jakich tyją kobiety są uda oraz pośladki. Ten typ krągłości określamy mianem: damskim. Mężczyźni tyją w okolicy brzucha, co często żartobliwie określane jest jako posiadanie mięśnia piwnego (przeczytaj więcej). Zdarza się jednak, że panie tyją na wzorzec męski i zyskują sylwetkę podobną do jabłka. Na skórze w tym miejscu pojawia się nie tylko tłuszcz, ale również cellulit. Główną przyczyną takich zmian jest nieprawidłowa dieta, stres oraz często zaburzenia hormonalne.

Zmiana diety i ćwiczenia
Żeby pozbyć się cellulitu z brzucha, trzeba radykalnie zmienić swój styl życia. Niezbędne są systematyczne ćwiczenia oraz zbilansowana dieta. Oczywiście można również używać sprawdzonych sposobów na cellulit (poznaj je), jednak na uporczywą pomarańczową skórkę na brzuchu pomoże tylko kompleksowe działanie: połączenie ćwiczeń, diety oraz stosowania odpowiednich preparatów. To nie wszystko, by osiągnąć sukces, można wspomóc się również serią zabiegów na brzuch.

Stres a cellulit na brzuchu

Cellulit na brzuchu, jak również sama otyłość w tym miejscu jest często wywołana przez hormon stresu: kortyzol. Nadmiar stresów oraz brak systematycznej walki z nim prowadzi do otyłości brzusznej i do charakterystycznego układania się podskórnych zmian w tym miejscu.

Dieta, dieta, dieta….

By zlikwidować cellulit w okolicy brzucha, niezbędne jest wprowadzenie kilku zmian w swoim codziennym menu. Przede wszystkim niezbędne jest ograniczenie ilości spożywanej kawy. Do minimum należy ograniczyć również jedzenie fast foodów oraz słodyczy. Produkty te powodują bowiem gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.
Należy jeść takie produkty, które pozytywnie wpłyną na trawienie oraz będą przeciwdziałać otyłości. Najlepsze w tej kategorii są: kasze, pełnoziarniste pieczywo, warzywa oraz owoce.  Dzięki wysokiej zawartości błonnika produkty te przeciwdziałają wchłanianiu tłuszczu.

Odchudzić brzuch
By cellulit z brzucha zniknął, na początek należy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z tej okolicy. W jaki sposób należy to zrobić? Na początek konieczne jest wdrożenie aktywności fizycznej aerobowej: typu biegi, pływanie, jazda na rowerze, energiczny spacer, marszobieg. Dopiero, gdy pozbędziemy się oponki z okolicy brzucha, należy przejść do rzeźbienia tego obszaru ciała. Ćwiczenia na mięśnie brzucha można znaleźć tutaj.

Cellulit w każdym miejscu na ciele to widok niemiły dla oczu. Mimo to można i warto z nim walczyć. Nawet jeśli pozornie wydaje się, że usunięcie pomarańczowej skórki to walka z wiatrakami, warto podjąć się wyzwania. Nieleczone niedoskonałości mają tendencję do powiększania się i utrwalania.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *