Cellulit bańki chińskie

Cellulit to przypadłość, która dotyka wiele osób. Za dużo. Można powiedzieć, że dotyczy większości kobiet. Niestety jest to defekt, który lubi nawracać. Trudno wyleczyć pomarańczową skórkę raz na zawsze. Trzeba działać profilaktycznie, by móc wyrównać powierzchnię skóry, ciesząc się z gładkiej i pięknie wyglądających ud. Wiele osób wybiera prosty i skuteczny, choć trochę męczący sposób: bańki chińskie. By zauważyć efektywność tego rozwiązania, bańki muszą być stosowane systematycznie. W przeciwnym wypadku szkoda nawet zachodu.

Bańki chińskie to konstrukcyjnie prosty produkt. Wyprodukowany z gumy. Bańki dostępne są w różnych wielkościach, każde ma charakterystyczne zakończenie ułatwiające ich trzymanie. Sprzedawane są najczęściej w komplecie składającym się z kilku sztuk, najczęściej czterech. Bańki chińskie nie są drogie. To koszt raptem kilkudziesięciu złotych.

Jak się wykonuje taki masaż?
Na pewno nie na sucho. Do wykonania masażu należy użyć niewielkiej ilości oliwki lub żelu, nacierając ciało, lekko je rozgrzewając. To da poślizg i przygotuje skórę do przykładania na nią baniek. Następnie należy wziąć do rąk gumowe bańki i zacząć je przystawiać do skóry. Masaż wykonuje się kolistymi ruchami, pamiętając, by zachować dobry kierunek masażu – z dołu ku górze, uwzględniając obszary, na których występuje cellulit: brzuch, biodra, uda. Podczas zasysania bańką, należy przesuwać ją po całym ciele. Trzymając w jednym miejscu, można się szybko doczekać jedynie dużych siniaków. Krwiaki podskórne pojawią się bowiem wtedy, kiedy bańka zbyt długo zasysa skórę w jednym miejscu.

Masować należy się seriami. Przykładowo przez trzy miesiące, potem miesiąc przerwy i można znowu sięgnąć na jakiś czas po bańki, by skóra nie zdążyła się przyzwyczaić do takiej stymulacji.

Masażu bańkami chińskimi nie należy wykonywać codziennie. Najlepiej dwa-trzy razy w tygodniu. Na każdą z nóg należy poświęcić od siedmiu do piętnastu minut.

Zero przyjemności

Masaż bańkami chińskimi nie jest przyjemny, jednak nie wykonuje się go dla takich odczuć, ale z myślą o efektywności. Masowanie może nawet boleć, dzięki temu ma się pewność, że jest skuteczne.  Niekiedy po pierwszych masażach na skórze mogą pozostać nawet siniaki.

Efekt

  • usprawnienie krążenia,
  • wydalenie toksyn,
  • wygładzenie cellulitu,
  • jędrniejsza skóra,
  • milsza w dotyku skóra,
  • ładniejsze uda.

Masowanie w pakiecie
Na forach internetowych można znaleźć kilka wskazówek, jak połączyć efektywność masowania. Jedną z rad jest rozpoczęcie zabiegu od wykonania naprzemiennego masażu przy użyciu zimnej i ciepłej wody. Następnie masowania się przy użyciu szorstkiej rękawicy. Ostatni etap to masaż wykonany omawianymi wyżej bańkami chińskimi.

Gdzie kupić?
Bańki chińskie można kupić w aptece, jak również w sklepach internetowych.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *