Body wrapping na cellulit

Body wrapping (body wrap) jako zabieg kosmetyczny nieodłącznie kojarzy się z próbami usunięcia cellulitu. Ma również działanie wyszczuplające i ujędrniające. Powstał w USA, gdzie znany jest już od dziesięcioleci. W Europie pojawił się w latach 70-tych ubiegłego wieku.

Polega na nasmarowaniu ciała substancjami o aktywnym działaniu antycellulitowym, a następnie na szczelnym owinięciu powierzchni skóry bandażem lub folią. W przypadku leczenia cellulitu owija się tylko wybrane partie ciała. Jako zabieg modelujący sylwetkę może objąć cały obszar ciała – od szyi aż po palce stóp. Głównym zadaniem zabiegu jest poprawienia krążenie krwi, zwiększenie sprężystości skóry, wyszczuplenie ciała oraz zredukowanie cellulitu.

Aktywne substancje
Body wrapping daje bardzo dobre efekty, dzięki używanych do jego przeprowadzenia substancji, takich, jak: algi, sól morska, olejki eteryczne, glinki, muł, błoto. Zabieg dostarcza ciału ponadto witamin oraz minerałów.
Na jakość uzyskanych efektów wpływają poza pracą kosmetyczki również działania klientki. Podczas kuracji oraz po jej zakończeniu zaleca się wypijanie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie, która usprawnia wymianę celulozy między komórkami skóry oraz zapobiega odkładaniu się tłuszczu w narażone na cellulit miejsca.

Kiedy widać efekty?
Zwolenniczki tej metody podkreślają, że efekty są widoczne niemal od razu. Duża zmiana w wyglądzie wymaga jednak systematyczności – wykonywania 10-15 zabiegów z przerwami na kilka dni przez okres kilku tygodni.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg zaczyna się od mierzenia obwodu miejsc, które mają zostać poddane body wrapping. Dzięki temu można określić realne cele mającej zaraz nastąpić kuracji Następnie klientka zostaje poproszona, aby w trakcie kwadransa wypiła ¼ litra przygotowanego naparu z ziół lub wodę. Następnie na skórę nanoszone są substancje o działaniu antycellulitowym oraz wyszczuplającym (w postaci papki lub żelu). Owijanie zaczyna się od ramion i nóg, a następnie kierowane jest w środkową partię ciała. Nacisk wywierany na skórę jest dość silny. Po owinięciu ciała klientka przykrywana jest kocem, by pod wpływem ciepła zwiększyć spalanie tłuszczu i przyspieszyć metabolizm. Ciało się szybciej poci, a aktywne substancje szybciej się wchłaniają. W tej pozycji klienta leży przez 45-60 minut. Po tym czasie folie usuwa się, jeszcze raz mierzy miejsca, w których został wykonany zabieg i zapisuje uzyskane wyniki. Niekiedy zabieg kończy się masażem całego ciała.

Jakie są przeciwwskazania?
Zabiegowi body wrapping nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, osoby chorujące na serce, mające zatory naczyniowe, wysokie ciśnienie krwi, żylaki, choroby nerek. Przeciwwskazaniem są również przebyte w niedalekim czasie operacje.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *