Biostymulacja laserowa na cellulit

Biostymulacja laserowa to nowy, całkiem nowoczesny sposób na likwidację wielu niedoskonałości.  Znalazła szerokie zastosowanie zarówno w dermatologii, jak również kosmetyce oraz w wielu dziedzinach medycyny. Można się jej poddać w gabinecie dermatologicznym i kosmetycznym.

Biostymulacja, czyli co?

Biostymulacja to naświetlanie tkanek wiązką laserową w zakresie fal od 630 do 1100 nanometrów. Fale o tej długości wnikają głęboko w skórę (nawet do sześciu centymetrów). Dzięki czemu docierają do miejsca, w którym zaczyna się problem i pozwalają rozwiązać jego przyczynę, a nie tylko wyleczyć pojawiające się objawy. Oddziałują na organizm zarówno na poziomie tkanek, jak również komórek.

Jak wygląda zabieg i jakie daje efekty?

Na miejsce zmienione nakierowuje się laser niskoenergetyczny, który stymuluje metabolizm, podział komórek oraz ich oddychanie. Specjaliści zalecają bardzo staranne przystawienie głowicy do tkanek, których wygląd chce się poprawić. Jeśli nie jest to możliwe, urządzenie nieukierunkowywane jest pionowo, by zapobiegać stratom energii. Podczas zabiegu osoba wykonująca go powinna chronić oczy specjalnymi okularami. Co prawda nie ma specjalnych wymagań co do kompetencji osób pracujących z laserem (wymagane jest jedynie odbycie specjalnego szkolenia z zakresu obsługi BHP urządzeń wykorzystujących laser), jednak lepiej oddać się w ręce kosmetyczki lub dermatologa niż przypadkowej osoby.

W ten sposób przyspiesza się syntezę kolagenu, dzięki czemu dochodzi do regeneracji komórek oraz opóźnienia procesu ich starzenia. Metoda ta oddziałuje również pozytywnie na system immunologiczny, poprawiając możliwości obronne komórek.

Biostymulacja laserowa wykazuje ponadto działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe oraz przeciwbólowe, które mają pozytywnie zastosowanie w leczeniu cellulitu. Poprzez stymulację mikrokrążenia wpływa na procesy utleniające i regenerujące skórę, dzięki czemu jej powierzchnia może być gładka, miękka i jędrna.

Prosto i skutecznie
Laser w ocenach osób, które zdecydowały się za jego pośrednictwem leczyć dysfunkcję skóry to prosta metoda, która pozwala uzyskać doskonałe efekty w krótkim czasie leczenia. Mimo dość inwazyjnego charakteru, jest także wyjątkowo bezpieczna. Mogą się jej poddawać nawet osoby o wrażliwej skórze.

Na co może być stosowany?
Oprócz leczenia cellulitu, biostymulacja laserowa znajduje zastosowanie w leczeniu trudno gojących się ran, odleżyn, trądziku, łysienia, oparzeń, odmrożeń, opryszczek oraz aft. Terapii tej poddają się osoby chcące zmniejszyć widoczność rozstępów oraz blizn. Jednak poza dermatologią jest również stosowana w rehabilitacji. Pomaga leczyć zwyrodnienia stawów i kręgosłupa. Stosowana jest ponadto w stomatologii, kardiologii, neurologii, reumtologii, urologii, itd.

Osoby zajmujące się przygotowywaniem stymulacji laserowej zalecają wykonanie 10 zabiegów codziennie lub co drugi dzień. Po wizycie u dermatologa czy kosmetyczki nie trzeba osłaniać ciała, obawiać się podrażnień, czy zaczerwień. Zabiegi nie powodują żadnego dyskomfortu w wyglądzie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *