Algi na cellulit

Algi (wodorosty, glony), czyli rośliny rosnące w morzach, ale również w mniejszych zbiornikach – jeziorach i rzekach, to bardzo często wykorzystywany naturalny składnik kosmetyczny. Nic dziwnego, bardzo dobre ich właściwości są stosowane w leczeniu takich problemów, jak cellulit, łojotok, naczynka. Ponadto ogromne bogactwo ich form – rośliny te wyrastają na wysokość kilku milimetrów do kilku metrów i występują w wielu kolorach –  doceniany jest przez specjalistów dbających o piękny wygląd cery. W tym artykule skupię się na zaletach stosowania alg w leczeniu pomarańczowej skórki.

Skład, który działa cuda?
Naturalny skład alg, bogactwo znajdujących się w nich mikroelementów sprawia, że rośliny te mają bardzo wszechstronne działanie. Co zawierają? Bogate są w białka, tłuszcze, węglowodany, składniki mineralne: związki potasu, jodu, chloru, żelaza i magnezu. Znajdują się w nich również śladowe ilości następujących pierwiastków: cynku, miedzi, kobaltu, wanadu, strontu oraz witamin: A, E, C, B1, B2, B3, B5, B6, B12, PP, K oraz fitohormony. Bogaty skład byłby niewystarczający, by nasza skóra wchłaniała go w odpowiednim stopniu, potrzebne są również inne właściwości roślin. Algi są bardzo dobrze tolerowane, stąd ich stopień wykorzystania jest tak duży. Najczęściej producenci sięgają po algi morskie.

Jakie algi na cellulit?
Na pomarańczową skórkę stosowane są szczególnie algi zielone i brunatne. Jako substancję czynną dodaje się je do balsamów i żeli wyszczuplających. Witaminy B, enzymy i beta-karoten wpływają pozytywnie na przemianę materii oraz wzbogacają naskórek. Natomiast kwas alginowy pobudza mikrokrążenie oraz wpływa na efektywność usuwania toksyn z organizmu. Jod z kolei odpowiedzialny jest za szybkie i efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Algi zobojętniają ponadto działanie wolnych rodników. Duże znaczenie ma również zmniejszenie problemu zastoju płynów.
Algi zwiększają elastyczność skóry. Takie działanie przypisuje się głównie algom słodkowodnym, które zwiększają zawartość elastyny i kolagenu w tkankach, wpływając tym samym na jędrność skóry.

Zabiegi w salonach
Algi morskie poza tym, że są zamykane w kosmetykach na cellulit, stanowią również bardzo ważny skład licznych maseczek oraz kremów wykorzystywanych podczas zabiegów w salonach kosmetycznych. Przykładowo można wykorzystać silnie nawilżające, ujędrniające i prowadzące do spalania tłuszczy właściwości, decydując się na zabieg znany pod nazwą Guam. Metoda ta polega na pokryciu ciała objętego cellulitem algami oraz owinięciem go specjalną folię, a następnie przykryciu kocem. Po godzinie folię oraz algi należy usunąć. Dla uzyskania pełnych efektów zaleca się poddawanie zabiegom 2-3 razy w tygodniu. Gdy pomarańczowa skórka będzie już zredukowana, zaleca się powtarzanie zabiegu raz w tygodniu w celu podtrzymania osiągniętego efektu. Poza redukcją cellulitu uzyskuje się również znaczny efekt wyszczuplający i ujędrniający.

W wielu salonach odnowy proponuje się ponadto kąpiel z algami, która działa pobudzająco oraz tonizująco. Woda, do której wlewa się aktywne substancje, powinna mieć co najmniej 36-38°C.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *