Aerobic w wodzie na cellulit

Aerobic w wodzie, czyli aquaerobic organizowany jest na wielu pływalniach. Zajęcia z pluskania się w wodzie w rytm muzyki proponowane są również w licznych hotelach, mających w swojej ofercie wakacyjny wypoczynek. Kurorty prześcigają się w organizowaniu aktywności na plaży oraz przy basenie. Czy jednak taka forma spędzania czasu jest w stanie poradzić sobie z pomarańczową skórką?

Strzał w dziesiątkę

Cellulit nie lubi ćwiczeń w wodzie. Zanurzając ciało, można szybko i przyjemnie pozbyć się niedoskonałości. Taka forma aktywności zmniejsza komórki tłuszczowe oraz pozwala rozbić złogi tworzące pod skórą nieestetyczną gąbkę.
Niewątpliwą zaletą aquaerobicu jest to, że aktywność ta polecana jest właściwie każdemu: osobom młodszym, starszym, grubszym i chudszym, a nawet tym skłonnym do kontuzji. Jest bezpieczna oraz bardzo efektywna.

Trzy podstawowe zalety

  • opór wody pozytywnie wpływa na całe ciało: układ kostny, mięśniowy, krążenia, oddechowy. Woda uderzając o skórę, daje efekt intensywnego masażu rozbijającego komórki tłuszczowe, a jednocześnie pozwalającego się zrelaksować i poczuć, jak nowo narodzona. Opór każdy ruch w wodzie czyni bardziej efektywnym i zdecydowanie bardziej nastawionym na cel spalania zbędnych kalorii niż to jest na lądzie.
  • zanurzając i unosząc się w wodzie, ciało traci na swojej wadze (waży około 90% mniej niż w rzeczywistości). Dzięki temu nacisk na układy: kręgosłup, stawy skłonne do urazów staje się mniejszy. Dodatkowo osoba ćwicząca w ten sposób ma większą wydajność i może dużo więcej podczas takich ćwiczeń uzyskać: następuje szybkie wysmuklenie sylwetki oraz wzmocnienie mięśni, a przez to przyspieszenie metabolizmu.
  • W ciepłej wodzie dochodzi do przyspieszenia krążenia krwi oraz limfy. Ćwiczenia w wodzie działają niczym drenaż limfatyczny. Dzięki temu komórki mają ułatwioną drogę do oddawania toksyn oraz ubocznych składników przemiany materii. A to z kolei ma niebanalny wpływ na redukcję cellulitu.

Dla kogo?
Aqua aerobic mogą uprawiać:
kobiety w ciąży,
matki, które zakończyły karmienie piersią,
osoby nieumiejące pływać,
osoby otyłe (aqua aerobic pozwala wykonać tym osobom ćwiczenia, których normalnie by one nie zrobiły)
dzieci

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *