7 ciekawostek na temat depilacji laserowej w domu

Nie znam ani jednej kobiety, która lubi golenie lub depilację. Każda z nas wykonuje co pewien czas ten zabieg raczej bez zbędnego entuzjazmu, z konieczności, nie z przyjemności. Traktuje go jak czynność, którą trzeba wykonać, która jest kolejnym obowiązkiem do odhaczenia.

Dlatego z tak dużym entuzjazmem przyjmowane są metody, które pozwalają usunąć włoski na trwałe. Tak jak depilacja laserowa w domu.

Jak działają urządzenia do domowej depilacji laserowej?

Urządzenia wykorzystywane do domowej depilacji pozwalają pozbyć się zbędnych włosków. Jest to możliwe dzięki impulsom światła, które uszkadzają cebulki i pozwalają na trwałe usunięcie łodygi i osłabienie cebulki. Światło zamieniane jest w ciepło, a włoski wychwytywane są dzięki temu, że posiadają pigment, który wyróżnia je na tle skóry. Inaczej – są one po prostu widoczne.

Sposób na oszczędność pieniędzy

Sama pomyśl, jak dużo wydasz na trwałą depilację w salonie kosmetycznym. Musisz przecież opłacić pracę osób obsługujących maszynę. Udając się na zabieg, płacisz też za reklamę, oświetlenie i utrzymanie danego punktu. Oczywiście proporcjonalnie do kosztów wizyty, ale jednak.

Dlatego cena zabiegu w salonie musi być dużo wyższa niż w domu. Z tego samego powodu  nawet zainwestowanie w domowe urządzenie i wykorzystywanie go przez kilka miesięcy jest bardziej opłacalne niż umawianie się do salonu, w którym zostanie wykonany zabieg usuwania włosków.

Nie dla każdego

Bardzo istotna wiadomość jest taka, że domowe urządzenia do usuwania włosów nie są odpowiednie dla każdej osoby. Można ich z powodzeniem używać, jeśli jest się posiadaczką jasnej cery oraz ciemnych włosów. Laser nie nadaje się do użytku na ciemnej skórze, nie będzie także skuteczny w przypadku jasnych włosków.

Potrzeba wielu zabiegów

Włosy na skórze znajdują się na różnych etapach wzrostu. To dlatego nie jest możliwe przeprowadzenie jednego zabiegu, który na trwałe usunie włosy. Niezbędnych jest od kilka a nawet kilkanaście sesji, po których uzyskamy oczekiwany efekt. Wcześniej można liczyć na to, że włoski będą odrastać delikatniejsze oraz na to, że będzie ich po prostu mniej.

To może boleć

Wszystko uzależnione jest od indywidualnego progu bólowego. Depilacja laserowa w domu może powodować dyskomfort i warto po prostu mieć tego świadomość.
Niektóre osoby odczuwają mrowienie, inne szczypanie, nagrzewanie skóry. Jeszcze inne porównują zabieg do mocnego drapania po skórze.
Szczególnie nieprzyjemne może być używanie lasera w okolicy kostek, kolan, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka, a bliskość do kości sprawia, że dyskomfort jest mocno odczuwalny.

Nie używaj w intymnych miejscach

Niemal każdy producent urządzeń do depilacji nie zaleca stosowania lasera w okolicy intymnej. Dlaczego? Oczywiście powodem jest delikatność skóry w tym obszarze i ryzyko z tym związane. Dla bezpieczeństwa  – zabieg laserowego usuwania włosów lepiej zaplanować w dobrym salonie kosmetycznym.

Czasami konieczne jest golenie włosków

Oczywiście, gdy używamy lasera, robimy to po to, by uniknąć konieczności stosowania innych metod. Jednak  by zabieg mógł być skuteczny włoski muszą być odpowiedniej długości. Nie mogą być za długie, bo laser nie poradzi sobie z nimi. Dlatego wskazane jest ich skrócenie, na przykład stosując najpopularniejszą metodę – golenie.

Chcecie się dowiedzieć więcej o domowych urządzeniach do depilacji? Polecam tę stronkę.

105 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *