6 nowych sposobów na usuwanie nowych i starych blizn trądzikowych

Miliony osób na całym świecie cierpi na trądzik. Zmiany na skórze zwalczają nie tylko nastolatkowie, ale coraz częściej ludzie dorośli, dojrzali, którzy burzę hormonów mają już dawno za sobą. Leczą się w domu, naturalnymi sposobami, lekami dostępnymi dla każdego, nie na receptę. Niekiedy odwiedzają lekarza i razem z dermatologiem poprawiają stan skóry, włączając bardziej zdecydowane środki i metody działania.

Niezależnie od wybranego sposobu walki o gładką i piękną skórę – największym zagrożeniem, jakie można sobie wyobrazić, to powstanie na skórze blizn, które są trudne w usuwaniu, a przy tym bardzo szpecą skórę.

Czy po trądziku pozostaną blizny?

blizny po tradzikuNiestety tego nie sposób powiedzieć na pewno. Istnieje co prawda większe prawdopodobieństwo, że blizny pojawią się na skórze mającej problem z poważnym trądzikiem, jednak i w przypadku nielicznych zmian mogą pojawić się niedoskonałości. Zwłaszcza jeśli jest się genetycznie obciążonym w tym zakresie.

Czy da się usunąć stare blizny potrądzikowe?

Na szczęście odpowiedź jest twierdząca. Ostatnio dostępne są metody, które pozwalają usunąć zmiany, które szpecą skórę od dłuższego czasu. Dotąd było to niemożliwe, teraz można to zrobić w dość prosty sposób.

Stare blizny można pożegnać, co wcześniej, przed wynalezieniem poniższych metod było wyjątkowo trudne. Teraz prostymi metodami można wpłynąć na produkcję kolagenu wgłębi skóry i w ten sposób umożliwić zastąpienie uszkodzonej powierzchni skóry – nową warstwą.

Metody usunięcia nowych i starych blizn

Dzisiaj możemy usunąć blizny na wiele sposobów. Oto najpopularniejsze.

  • Intensywne światło laserowe (IPL) – najlepsze efekty przynosi do usuwania dopiero powstałych blizn o czerwonym zabarwieniu. Pozwala wzmocnić skórę, usunąć zmiany i zapobiec powstaniu kolejnych. Potrzeba kilku zabiegów, by skóra stała się ładniejsza.
  • Fractional Resurfacing (Laser Resurfacting)  – jest to metoda, która polega na produkcji kolagenu i zastępowania uszkodzonych tkanek nowymi komórkami. Po każdym zabiegu pojawia się łagodny obrzęk i zaczerwienienie, które znika w ciągu kilku dni. Niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów dla osiągnięcia optymalnych efektów.
  • Powierzchniowe wypełnienie – usuwanie blizn polega na stosowaniu wypełniaczy, które umieszczane są w skórze, dzięki czemu zyskuje ona gładką powierzchnię. Metoda ta polecana jest dla osób oczekujących natychmiastowej poprawy. Niestety nie gwarantuje trwałości. Skóra wygląda na gładszą i bez skazy przez co najmniej rok.
  • Resurfacing laserem frakcyjny CO2 – to bardziej zaawansowany sposób, który jeszcze mocniej wpływa na skórę. Pozwala osiągnąć efekt peelingu oraz zastąpienia uszkodzonych tkanek nowymi. Niestety skóra po zabiegu jest mocno podrażniona i potrzebuje co najmniej tygodnia zanim wróci do pełnej sprawności i dobrej kondycji. Resurfacing laserem frakcyjny CO2 daje świetne efekty, jednak potrzeba kilka miesięcy, by skóra się zregenerowała i poprawiła swój wygląd.

Nie musimy dzisiaj godzić się na życie z trądzikiem i bliznami trądzikowymi. Istnieje kilka dobrych sposobów na usuwanie niedoskonałości i poprawę samopoczucia oraz jakości życia.

W dobrych salonach możemy wykonać sprawdzone zabiegi.

Możemy też zadziałać inaczej, decydując się na wysokiej klasy preparaty, które przynoszą równie dobre efekty podczas stosowaniu w domu. Mowa na przykład o Skinception Dermefface FX7, który już po 4 tygodniach pozwala na odnowienie powierzchni skóry i poprawę wyglądu. To numer jeden na blizny potrądzikowe – preparat o doskonale skomponowanym składzie, świetnym działaniu i wygodnym stosowaniu. Spełnia absolutnie wszystkie oczekiwania w nim pokładane! Jako osoba po wielu „skórnych przejściach” polecam!

26 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *