6 największych błędów w pielęgnacji twarzy – znasz je?

Dlaczego skóra nie wygląda tak, jak tego oczekujesz?

Nie jest to może pocieszająca informacja, ale powodem często są błędy pielęgnacyjne, które sama z niewiedzy i braku doświadczenia popełniasz.

Jakich szczególnie błędów powinnaś się wystrzegać?

Przeczytaj o największych grzechach Polek.

Pójście spać w makijażu lub po niepełnym demakijażu

kosmetykiNa każdym kroku trąbią – przed pójściem spać dokładnie zmyj makijaż, zrób to starannie, nie spiesz się. I co? I niestety w praktyce o ile większość z nas wykonuje demakijaż, to niestety większość robi go nieumiejętnie. Kosmetyki do demakijażu nakładamy zbyt spiesznie, myjemy skórę nie tak jak powinniśmy. Konsekwencje są proste do przewidzenia – trądzik, zmiany skórne, cienie pod oczami, opuchnięte oczy, szara, zmęczona skóra, która w nocy nie może się zregenerować – tak, tak za to wszystko odpowiada nieprawidłowy demakijaż.

Zbyt wiele kosmetyków

Niestety to kolejny częsty błąd. Kto go nie zna…?

Wystarczy, że przeczytasz entuzjastyczną recenzję i bach, kupujesz. Teoretycznie dobrze, że chcesz wyglądać atrakcyjnie, jednak warto wiedzieć, że używanie zbyt wielu kosmetyków nie jest wskazane. Może mocno obciążać skórę oraz prowadzić do jej poważnych problemów.

Dlatego na co dzień należy skupić się na trzech krokach – oczyszczanie-tonizowanie-nawilżanie. To wystarczy. „Męczenie” skóry ciągłymi zabiegami i testowanie na niej kolejnych metod to prosta droga do problemów z wrażliwą i skłonną do alergii skórą. Dlatego wszelkie maseczki, peelingi zachowaj sobie do sporadycznego użytku.

Nie te kosmetyki

Wybieramy nie te kosmetyki, bo nie znamy rodzaju swojej skóry. Niemożliwe?

A jednak. Teoretycznie każdy, kto choć raz czytał czasopismo dla kobiet wie, czym wyróżnia się skóra tłusta, mieszana, sucha. Jednak to, co jasne w teorii często już w praktyce jest trudne do zastosowania. Poza tym wiele pań zwyczajnie nie zwraca uwagi na to, że ich skóra zmienia się – z wiekiem, wraz z porami roku, a nawet w zależności od etapu cyklu miesiączkowego. Dlatego zbyt duże przywiązywanie się do raz wybranego kosmetyku może sprawić, że z czasem zamiast skutecznego preparatu mamy na swojej półce w łazience kosmetyk, który był dobry…kiedyś, bo teraz nasza cera potrzebuje czegoś zupełnie innego.

Za mało wody

To błąd pielęgnacyjny?

Tak.

To, co jemy i ile wody wypijamy, ma ogromny wpływ na nasz wygląd. Przecież nie bez przyczyny mówi się o tym, że nasze ciało zbudowane jest głównie z wody. Gdy jej jest za mało, cały organizm zaczyna gorzej funkcjonować. Oprócz tego, że skóra wygląda gorzej, ty również odczuwasz zmęczenie, może boleć cię głowa, zwalnia trawienie, czujesz się ociężała, przybita.

Zbyt  mało snu

Twoja i moja skóra potrzebują snu. Można przez pewien czas się oszukiwać, że czas wypoczynku nie ma znaczenia, jednak niestety fizjologii nie da się zmienić. Praca kosztem relaksu w dłuższej perspektywie zwyczajnie się nie opłaca. Szara, zmęczona skóra to niestety najmniejszy problem. Istnieje ryzyko rozwinięcia się groźnych chorób, w tym depresji.

Ćwiczenia na siłowni w makijażu

Wiadomo, że chcesz wyglądać dobrze. Zawsze. Ja też.

Jednak wychodzenie do siłowni, pobiegać, czy na intensywną jazdę rowerem z pełnym makijażem to strzelanie sobie samobója. Skóra, spocona w połączeniu z kolorowymi kosmetykami to prosta droga do niedoskonałości, które będzie później trudno usunąć.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *