4 wskazówki, które natychmiast cofną zegar o kilka lat

Najprostszym sposobem na ukrycie wieku i odmłodzenie wyglądu jest wykonanie perfekcyjnego makijażu. Nie jest to proste, ale jak we wszystkim, również tutaj, praktyka potrafi zdziałać cuda. Nauczenie się pewnych technik, wyćwiczenie ich i systematyczne udoskonalanie daje oczekiwany efekt końcowy.

Nie można poprzestać interesować się tematem, decydując się na sprawdzone metody sprzed lat. Wraz z upływem kolejnych dekad sposób malowania powinien się zmieniać. Jeśli będziemy nakładać makijaż w ten sam sposób przez kilkadziesiąt lat, najprawdopodobniej uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego.

Poniżej 4 ważne wskazówki wykonywania makijażu w przypadku skóry dojrzałej.

Używaj podkładu

Z biegiem lat na Twojej skórze mogą pojawiać się przebarwienia, plamy, blizny, dlatego tak istotne jest, by wyrównywać jej strukturę i ujednolicać koloryt. Dobrze dobrany podkład jest po prostu niezastąpiony. Znajdź odpowiedni preparat, który będzie się łatwo nakładał i świetnie spełni swoje funkcje. Pamiętaj o jego dokładnym usuwaniu pod koniec dnia, staranny demakijaż powinien być ważnym punktem codziennej pielęgnacji. Nie zapominaj również o używaniu kremu nawilżającego. Ten nakładany na skórę przygotuje ją na aplikację kosmetyku z gamy upiększającej.

Nie wolno, niezależnie od wieku, zapominać o regularnym nawilżaniu skóry.

Zaznacz usta

Wizażyści podkreślają, że wraz z wiekiem usta stają się węższe i zanikają. Dlatego warto skupić się na ich optycznym powiększaniu.

Warto to zrobić przy użyciu szminki w naturalnym kolorze, odpowiadającym czerwieni ust. Jednak zanim jej użyjemy, sięgamy po kredkę do ust o ton ciemniejszą od naszego naturalnego koloru ust. Bardzo ważne jest, by dobrać odpowiedni kolor. Zbyt ciemna konturówka sprawi, że usta będą wyglądały tandetnie.

Usta obrysujemy lekko poza ich obszarem. Nie robimy tego zbyt mocno, by nie uzyskać przerysowanego efektu. Po naniesieniu kredki lekko rozmazujemy barwnik pędzelkiem lub palcem.

Następnie na środek ust nakładamy jasną pomadkę – będą wyglądały na większe i bardziej wypukłe. Obszary w kącikach wypełniamy ciemniejszą szminką (najlepiej o ton ciemniejszą, by nie uzyskać zbyt mocnego kontrastu).

Na koniec na całe usta nakładamy przezroczysty błyszczyk. Gotowe!

Zwróć uwagę na brwi

Zbyt mocne lub przeciwnie – niewidoczne brwi nie wyglądają dobrze. Wraz z wiekiem brwi mogą stawać się siwe lub mocno przerzedzone. Miejsce, gdzie kiedyś były włoski, może stać się niemal łyse, a brwi mogą znikać, stawać się nijakie i odbierać twarzy naturalny, zdecydowany wygląd.

Dlatego jeśli Twoje brwi są za rzadkie, użyj ołówka lub specjalnego proszku, henny do brwi, który pozwoli Ci je optycznie zagęścić. Natomiast jeśli brwi rozrastają się, konieczne jest ich systematyczne wyrównywanie oraz utrzymywanie w porządku.

Używaj różu

Jeśli chcesz wyglądać młodziej i świeżej, używaj różu. Dyskretny rumieniec na twarzy doda Ci uroku, sprawi, że twarz stanie się jaśniejsza i bardziej promienna.

Jednak, uwaga! Nie możesz przesadzić z ilością kosmetyku! By uzyskać oczekiwany efekt, uśmiechnij się, a następnie nałóż delikatnie kosmetyk na „wystające” partie twarzy. Jeśli masz tłustą skórę, sięgnij po preparat w proszku/kompakcie, a dla suchej skóry lepszy będzie róż w kremie lub żelu.

Wraz z wiekiem warto poświęcać więcej czasu i uwagi do wykonania pięknego makijażu. Dobrze czytać i dokształcać się w tym temacie. Z każdym rokiem na rynek wprowadza się nowe kosmetyki i rozwiązania, które pozwalają na przygotowywanie jeszcze piękniejszego i wygodniejszego w noszeniu makijażu. Efekt odmłodzenia nie jest prosty do osiągnięcia, ale światowej sławy styliści i wizażyści udowadniają, że osiągalny.

4 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *